Для тих, хто переїжджає до Німеччини, літо може стати справжнім випробуванням. Кондиціонери тут — велика рідкість, тож знайти житло або робоче приміщення, де в спеку буде прохолодно, майже неможливо.
Про це розповіла біженка з України Людмила Русіна у TikTok.
«Кондиціонери в Німеччині — розкіш і велика рідкість. У більшості квартир, навіть нерідко в офісах, вони просто відсутні», — зазначила вона.
За її словами, попри високу температуру влітку, яка подекуди сягає понад 40 градусів, багато мешканців країни змушені обходитися без охолодження.
Чому в Німеччині майже не встановлюють кондиціонери
На думку Русіної, причин такої ситуації кілька. По-перше, раніше літня спека в Німеччині була значно меншою, тому встановлення кондиціонерів вважалося економічно недоцільним.
«Прагматичні німці вважали нераціональним витрачати гроші заради кількох спекотних тижнів на рік», — пояснює вона.
По-друге, у країні традиційно приділяють велику увагу енергоощадності та екології, тому надмірне споживання електроенергії часто сприймається як небажане.
«Зайве споживання електроенергії багато хто сприймає як марнотратство», — розповіла біженка.
Окремо блогерка звернула увагу на суворі правила щодо зовнішнього вигляду будівель. За її словами, навіть дрібні зміни фасаду можуть вимагати погодження з орендодавцем, керуючою компанією і навіть сусідами, що ускладнює встановлення кондиціонерів. Крім того, часто подібні установки можуть бути обмежені або повністю заборонені.
Ще одним фактором вона називає ринок житла: більшість мешканців Німеччини живуть в орендованих квартирах, тому інвестувати у дорогі системи охолодження для орендарів нерентабельно. У той же час власники житла не бачать у цьому необхідності через стабільний попит на нерухомість.
Як зазначила біженка, на тлі зміни клімату та зростання кількості спекотних днів у Німеччині дедалі більше людей змушені шукати способи адаптації до нових погодних умов без звичного для інших країн кондиціонування.
Читають зараз: Дипломатичний наступ Європи: стратегію з переговорів з Росією обговорять на саміті G7.
