Учора прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков, коментуючи заклик українського глави Володимира Зеленського до Білорусі прибрати ретранслятори, які допомагають РФ коригувати удари по нашій країні, зазначив, що цим Київ нібито посягає на білоруський суверенітет, а сам український глава намагається нагнітати ситуацію. Сьогодні цей дедлайн прокоментував вже інший рупор Кремля — глава МЗС Сєргєй Лавров.
"Це очевидно націлено на те, щоб втягнути Білорусь безпосередньо у конфлікт і розширити географію бойових дій, тим самим ускладнивши можливості врегулювання конфлікту політико-дипломатичними засобами", — сказав Лавров і додав, що Росія готова використати усі інструменти, доступні в рамках союзного договору, щоб захистити і РБ, і Союзну державу.
Що це за інструменти — неясно. Лавров не став цього пояснювати, тому не виключено, що згодом від Москви знову лунатимуть ядерні погрози. Натомість міністр повернувся до своєї улюбленої теми — президента Зеленського, назвавши його фюрером, якого призначили на цю роль, "взявши із самодіяльності".
Читають зараз: Лавров заявив, що заяви Зеленського щодо Білорусі несуть небезпеку.
