Вдалося повернути додому ще сімох цивільних громадян України, яких Росія роками незаконно утримувала у неволі.
Про це повідомив у телеграм-каналі омбудсмен Дмитро Лубінець.
"Це результат моєї прямої гуманітарної роботи з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Окрема подяка Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим дотичним органам, які працюють в рамках Коордштабу", - наголошує Лубінець.
Що про звільниних відомо?
Як зазначається, на рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини - це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства.
Одного із українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його син служить у Збройних Силах України. Іншого українця - прямо з місця роботи, сільського господарства, де він перебував на момент російського вторгнення.
Серед звільнених також - доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади "Ангели Тайри" в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку вдалося повернути додому раніше.
Читають зараз: В обхід дипломатичної блокади: Лубинець уклав угоду з новим омбудсменом РФ та передав список «найгірших» колоній.
