Очільник Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров під час виступу на посольському круглому столі заявив, що заяви президента України Володимира Зеленського щодо Білорусі несуть небезпеку.
Про це пишуть РосЗМІ.
На думку російського урядовця, попередження українського лідера стосовно використання білоруської інфраструктури та техніки для ударів по Україні є спробою розширити масштаби протистояння.
«Це очевидно націлено на те, щоб втягнути Білорусь напряму в конфлікт і розширити географію бойових дій, тим самим ускладнивши можливості врегулювання конфлікту політико-дипломатичними засобами», — цинічно прокоментував Лавров.
Російський міністр не уточнив, чому саме оборонні заяви України мають стати причиною залучення Мінська до бойових дій, проте звинуватив Київ у свідомому руйнуванні мирних перспектив.
Для підсилення своїх слів Лавров вирішив нагадати міжнародній спільноті про військові зобов’язання перед режимом Олександра Лукашенка. Він наголосив, що між Москвою та Мінськом існують чіткі юридичні домовленості у сфері оборони.
За словами Лаврова, Росія розглядає будь-які кроки щодо Білорусі як пряму загрозу власним інтересам на геополітичній арені.
«З березня 2025 року діє договір між Російською Федерацією та Республікою Білорусь про гарантії безпеки в рамках Союзної держави», — нагадав чиновник країни-агресорки.
Завершуючи свій виступ Лавров перейшов до «традиційних» погроз, зазначивши, що Кремль готовий задіяти всі наявні ресурси у разі зміни ситуації на українсько-білоруському кордоні.
Москва намагається сформувати враження, що будь-яка відповідь України на загрози з північного напрямку отримає жорстку реакцію з боку російської армії.
«І в разі необхідності ми готові вжити всього комплексу заходів, який передбачений договором, щоб гарантувати безпеку нашого союзника і, зрозуміло, безпеку Союзної держави», — резюмував очільник МЗС РФ.
Читають зараз: «Нічого нового не принесли», - Лавров накинувся на європейських послів через «ультиматум» Москві.
