Протягом цього місяця Сили оборони України звільнять від російських загарбників більше територій, ніж армія РФ змогла окупувати від початку поточного року.
Про це заявив міністр енергетики України Денис Шмигаль під час Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC 2026), яка проходить у польському місті Ґданськ.
За словами Дениса Шмигаля, Росія платить «неймовірну ціну» за розв’язану війну. Зокрема, значних збитків ворогу завдають українські далекобійні удари по російських нафтопереробних заводах (НПЗ).
Денис Шмигаль назвав ці атаки «прямими санкціями без жодних формальностей».
Водночас міністр енергетики закликав США, Європейський Союз та інших міжнародних партнерів не зупинятися й продовжувати нарощувати санкційний тиск на Росію.
«Тому ми просимо про продовження та посилення санкційного тиску на Росію, це призведе до страждань їхньої економіки та змусить їх сісти за стіл переговорів», — зазначив Денис Шмигаль.
На думку урядовця, накопичувальний ефект від запроваджених обмежень уже змушує російську економіку страждати.
Читають зараз: Трамп був готовий здати Україну Путіну на Алясці, - Макрон.
