Вибори 2019

» » » Одіозний священик, відомий пиятикою в барі, опинився в епіцентрі нового скандалу
13-07-2017, 10:57

Одіозний священик, відомий пиятикою в барі, опинився в епіцентрі нового скандалу
документ

Незаконно продав монастир?
2.6т

Священик УАПЦ Мстислав, який став відомий після того, як влаштував п'яну бійку в барі, потрапив у новий скандал. Його звинувачують в незаконному продажі монастиря за 382 тис. грн.

Про це ТСН повідомила керівник Фонду пам'яті Блаженнішого митрополита Мефодія Наталія Шевчук.

Червоногородський замок (Палац), який є пам'яткою архітектури XVII-XIX ст., був переданий предстоятеля УАПЦ Мефодія в часи президентства Леоніда Кучми для облаштування чоловічого монастиря святих апостолів Петра і Павла.

Руїни Палацу, розташованого в урочищі Червоне поблизу села Нирків Заліщицького району Тернопільської області, належали Тернопільсько-Подільській єпархії УАПЦ, згідно з документами про право власності від 22 вересня 2002 року.

У червні 2016 року Нирківська сільрада прийняла рішення про поділ споруд на території пам'ятки на три різні адреси: руїни Палацу, костел і недобудовану гідроелектростанцію. Клопотання подав Мстистав.

28 серпня того ж року глава УАПЦ Макарій дав згоду на участь релігійної організації "Тернопільська єпархія УАПЦ" в якості співзасновника товариства з обмеженою відповідальністю "Джуринфортеця", і погодив подальшу передачу у власність ТОВ Палацу - як внесок у статутний капітал суспільства. За оцінкою, нерухомість коштувала 382 578 грн. Через місяць скандальний священик погодився на ті ж операції.

28 вересня 2016 року монастир був переданий у власність створеного ТОВ "Джуринфортеця". Другим співзасновником і директором стала місцева підприємниця Ольга Кузан.

До речі, передача монастиря відбулася відразу після скандалу з п'яними гуляннями Мстислава в барі.


Загрузка...