Новости Украины || Вести-UA

» » » Україну накрила хвиля рейдерських захоплень, бойовиків наймають за копійки
12-02-2018, 15:02

Україну накрила хвиля рейдерських захоплень, бойовиків наймають за копійки

Кількість “тітушек” зростає в геометричній прогресії
590

Україну накрила чергова хвиля жорстких рейдерських захоплень.

Як відзначають експерти, кількість “тітушек”, які готові братися за таку роботу, зростає в геометричній прогресії, передає politeka.net.

У зв’язку з цим, падають їхні гонорари. Так, “віджати” чуже підприємство тепер можна, заплативши “тітушкам” всього півтори тисячі гривень.

Жертв такого беззаконня стає все більше. Одне з найбільших рейдерських захоплень пов’язано з Житомирською кондитерською фабрикою. Люди в масках увірвалися туди 30 грудня 2015 року, як раз коли всі пішли на свята.

З рейдерством зіткнувся і французький винороб Крістоф Лакарен, який вирощує виноград в селі Шабо Одеської області: в кінці листопада невідомі бульдозерами знищили 11 га його виноградників.

А 18 січня в Запорізькій області невідомі захопили два сільськогосподарських підприємства в Приазовському районі області. Про те, що рейдери забрали у підприємця близько дев’яти тисяч гектарів землі, близько 60 об’єктів нерухомого майна, а також понад 60 одиниць техніки і сотні центнерів сільськогосподарської продукції, він дізнався випадково, коли намагався заповнити звіти і отримав відмову в доступі до власних даних в електронній системі.

Юристи підтверджують, що зараз рейдери дійсно готують юридичну базу для захоплення, а відкриті реєстри їм тільки на допомогу.

«Ситуацію моніторять. Через реєстри боржників, юридичних і фізичних осіб збирається вся інформація: що належить, хто кінцеві власники, чи немає боргів або відчужень, якими приміщеннями володіють. Наступний етап – це вже не офіційна інформація, а блоги, відгуки, чутки, соцмережі власників і співробітників. Все, що можна зібрати в інтернеті», – пояснюють юристи.

Перед безпосереднім захопленням в організацію відправляють розвідників – це люди, що працюють на рейдерів. Потім відбувається захоплення, найчастіше вночі або рано вранці.

«Розцінки бувають різні. Якщо мова йде про заміси (буде бійка), то гонорар за день може бути 1000-1500 грн. Зазвичай це будівництва, захоплення підприємств, коли потрібно прориватися, і ти можеш отримати по голові. За це теж доплачують до 2000 грн. Якщо просто охороняти об’єкт, де вже все спокійно, то менше. Можна навіть домовитися за їжу, нову безкоштовну форму і 400 грн в день», – розповідають тітушки.


Читайте срочные новости в Telegram