Главная новость
Статьи в фокусе

Українці платитимуть за комуналку по-новому

5-08-2018, 06:45
Редактор: Влад Максимов Влад Максимов

Українці платитимуть за комуналку по-новому
3.5т

У Кабміні планують змінити принцип нарахування комунальних послуг. Ввести обов’язковий платіж — абонплату. Її доведеться сплачувати не залежно від того, чи користуєтеся енергоресурсами.

В Україні у більшості будівель комунікації не змінювалися з часів побудови. За різними оцінками, необхідно замінювати від 70% до 90% труб. Тому в Кабміні вирішили змінити систему сплати за комунальні послуги, пише Сегодня.

Абонплата – це гроші на експлуатаційні витрати постачальників води і тепла. Так, за опалення абонплату сплатити доведеться навіть влітку.

“Як з мобільним телефоном – говорите, не говорите, а все одно платите щодня суму за те, що користуєтесь певним оператором. Ось так буде і з комунальними послугами – платіть цілий рік”, – каже директор енергетичних програм Центру світової економіки Валентин Землянський.

У сумі на місяць доведеться платити не більше 156 грн за кожну прописану людину. І окремо – за показаннями лічильників. Водночас сума може бути меншою, якщо договір укладено не індивідуально з кожним власником квартири, а колективно. Наприклад з ОСББ.

За словами експерта з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту Андрія Никончука, ця сума підвищуватиметься зі зростанням мінімальної зарплати.

Абонплату планують ввести з травня 2019-го.

Реклама

Читают сейчас: Продукты дорожают: в Раде объяснили, что влияет на цены.

Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Google News
Читайте без шума в Google News
Добавьте в источники для быстрого доступа и подпишитесь на ленту
Когда закончится война?
Реклама
Последние новости
Больше новостей
Реклама