» » » Як безвіз вплине на вартість житла в Україні
14-08-2017, 16:24

Як безвіз вплине на вартість житла в Україні

Відчувається зростання відтоку робочої сили з України
3.5т

Через кілька місяців після того, як європейські кордони відкрилися для України, роботодавці зіткнулися з гострою нестачею співробітників.

Як відзначають експерти, останнім часом відчувається зростання відтоку робочої сили з України, як фахівців, так і простих працівників, передає politeka.net.

«У Польщі щомісяця з’являється 2-2,5 тис. нових вакансій для українців. Українських лікарів запрошують на зарплати від 30 до 104 тис. грн до Лівії, ОАЕ, Грузію, Німеччину. Чехія кличе косметологів, масажистів, гінекологів. Вчителі англійської їдуть в Китай, Польщу, Німеччину. Туди і раніше потрібні також няні, водії-експедитори, кур’єри і різноробочі», – пояснює HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Тим часом в Україні роботодавці не можу заманити українців подібними зарплатами, тому намагаються утримувати співробітників іншими методами. 

«Компанії навчають людей за свій рахунок. В якості бонусів пропонують медстраховку, корпоративний подарунок до дня народження: наприклад, відпочинок у санаторії або турподорож. Але цього занадто мало, щоб утримати фахівців», – резюмують експерти.

На сьогоднішній день найбільший дефіцит робочої сили спостерігається в будівництві, харчовій промисловості, та інших сферах, які працюють на внутрішній ринок, а не на експорт.

«У нас будівельники мають $ 300-500, а в Польщі або в Ізраїлі – $ 2-2,5 тис. Ситуація буде штовхати до того, що тисячі будівельників з України переїдуть до інших країн. Це означає, що не всі будівельні компанії зможуть фізично добудувати свої об’єкти. Якщо вони піднімуть різко зарплати, то їм належить підвищувати і вартість квадратного метру», – розповів про наслідки фахівець з нерухомості.


Если вы заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Читайте срочные новости в Telegram