Новости Украины || Вести-UA

КОРОНАВИРУС: УКРАИНА - Подтвержденные случаи: 25 411 (+588) | Вылечились: 11 042 (+602) | Умерли: 747 (+12)


17-05-2019, 12:52

Київську обласну раду звинувачують у вимаганні 500 мільйонів від ОДА

1.4т

Відсутність бюджету Київскої області, коли вже недовго залишилося до кінця першого півріччя 2019 року пов’язано з корупційними діями певних посадових осіб. Про це пише видання «Моя Київщина», стверджуючи, що дехто намагається протягнути в головний фінансовий доакумент області чималі кошти на «розпил».

- Не так давно на засідання голів фракцій, яке проводила голова облради Ганна Старикова, прийшов голова обласного осередку «Батьківщини», якого вважають тіньовим куратором Київщини, Костянтин Бондарєв – пише видання. - І неважливо, що він не є головою жодної фракції. Бондарєв закликав депутатів вимагати від ОДА закласти в бюджет 84 мільйони «депутатських» коштів (по мільйону кожному депутату на «депутатську роботу») та ще 500 мільйонів на депутатські округи через комунальні підприємства. Для виборчого піару депутатів, та й не тільки.

- Утім, тут почалися проблеми – в Київській ОДА виступили проти такої роздачі грошей на руки депутатам. Тим паче, у 2018 році Рахункова палата у своєму звіті визначила, що депутатські кошти (тоді роздавали по 500 тисяч гривень на «брата») не відповідають цільовому використанню бюджетних коштів. Адже фактично гроші ідуть на обранців не під реалізацію якихось програм чи проектів, а просто в кишеню… - додає автор матеріалу.

В розслідуванні також приводиться чимало фактів про способів незаконного заробляння грошей чиновниками в різних сферах, що знаходяться в їх віданні.

- Є одне цікаве підприємство, КП КОР «Сервісно-ресурсний центр», яке виконує виключно функцію закупівель для закладів освіти – говориться в публікації. - На одній тільки тендерній процедурі у 2018 році вони хотіли заробити на придбанні шкільних автобусів для дітей Київщини понад 5 млн.грн. Справа в тому, що шкільні автобуси по Україні закуповуються по 1,2 мільйона гривень, а на Київщині по 1,8 млн за одиницю. Тендерна процедура була зупинена рішенням голови КОДА – Олександром Терещуком.

- Через бажання депутатів підзаробити традиційно страждають звичайні люди – стверджує автор. - Так, в грудні минулого року у Фастові в результаті вибуху в будинку газу 38 родин залишилися без житла. Тоді ж було виділено кошти з обласного бюджету – 3 млн. 700 тис.грн. а також з резервного фонду державного бюджету у сумі 14 млн.грн. Але люди досі не мають житла над головою через те, що бюджет досі не ухвалено.

- Старикова усіляко гальмує ухвалення бюджету. В результаті замість проведення сесії вона вирішила влаштувати сьогодні громадські обговорення. Утім, розпорядження про скликання сесії було підписане заступником голови обласної ради Миколою Стариченком, який несподівано почав грати свою гру з прицілом очолити облраду. Чим це скінчиться, стане зрозуміло вже найближчим часом – говориться в публікації.

Ты еще не подписан на Telegram? Быстро жми!