Вояж до Києва: що привезли європейські лідери в українську столицю

Чи сталася "зрада"
17-06-2022, 09:32 / Автор: Ілько Северин
/ Источник: Апостроф /
Читати українською
Вояж до Києва: що привезли європейські лідери в українську столицю
1.8т

У четвер, 16 червня, відбувся довгоочікуваний візит президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі та президента Румунії Клауса Йоханніса в Україну. У Києві вони зустрілися із президентом України Володимиром Зеленським. Перед поїздкою європейських "важковагиків" існували побоювання, що вони схилятимуть Зеленського до перемир'я з Росією на невигідних Україні умовах. "Апостроф" розбирався, чи сталася "зрада" та які реальні результати приїзду лідерів європейських держав до столиці України.

Зради не сталося?

Кілька днів тому британське видання The Guardian повідомляло, що офіційні представники Єлисейського палацу передали журналістам кілька тез, які пояснюють мету поїздки трьох (без президента Румунії) політиків. Виходячи з цієї інформації, Макрон, Шольц та Драгі планували обговорити із Зеленським прагнення України отримати статус кандидата в члени ЄС та надати сильний знак підтримки напередодні саміту ЄС 23-24 червня, де вирішуватиметься доля набуття Україною кандидатського статусу.

Примітно, що раніше і Шольц, і Макрон, і своїми висловлюваннями та діями щодо російсько-української війни ставали об'єктом критики. Наприклад, німецького канцлера Олафа Шольца критикують за те, що його слова та обіцянки про постачання важкої зброї в Україну розходяться з їхніми реальними обсягами.

Французький президент Еммануель Макрон відзначився слоганом "не принижувати Росію" та регулярно нагадує, що владі України доведеться вести переговори з РФ. Підтримуючи Україну, він при цьому дзвонить Путіну за першої зручної нагоди.

За італійським прем'єром Маріо Драгі менший за негатив, але в травні Італія запропонувала власний план припинення війни в Україні, який був переданий генсеку ООН Антоніу Гутеррішу та країнам G7, викликавши вкрай негативну реакцію Києва. Що ж до лідера Румунії, то його дії навпаки позитивно оцінюються українськими експертами: Будапешт поруч із Варшавою є ключовим союзником Києва у війні з Росією.

Під час візиту лідери європейських держав побували в Ірпені, що вже стало традицією для подібних візитів. Ціль проста: позбавити іноземних колег морального права займатися недоречними проханнями "зберегти обличчя" Путіну. Очевидно, частково саме цим можна пояснити досить конкретні обіцянки Франції щодо постачання зброї, а також відсутність прямих натяків на те, що Києву пропонують новий "Мінськ".

На думку політичного експерта Євгена Магди, в останній тиждень українське суспільство стало жертвою російської інформаційної спецоперації (ІПСО), під час якої просувалась теза, що лідери європейських країн нібито їдуть до Києва для озвучування ультиматуму Україні – сісти за стіл переговорів із Путіним.

"Я роблю такий висновок щодо ІПСО з кількох причин. По-перше, ця тема крутилася кілька днів, і робилося це досить активно, а по-друге, російські фейкодели – люди не безталанні, і в окремих моментах можуть запускати меседжі, схожі на дійсність, тобто вони робили проекцію попередньої поведінки на нинішню ситуацію. Зокрема йдеться про проекцію поведінки канцлера Шольца на поточну ситуацію", - вважає експерт.

За його словами, є момент, який допомагає зрозуміти ситуацію із візитом. Йдеться про вищезгадану поїздку в Ірпінь, яка дозволила європейським політикам подивитися на наслідки російських військових злочинів, а українцям ще раз нагадала, що Ірпінь, Буча, Бородянка, Маріуполь та багато інших знищених Росією міст - не повинні повторитися. Тому треба боротися до кінця, і спиратися насамперед на себе.

"У сьогоднішній ситуації мені важко уявити, як Макрон за кілька днів до другого туру виборів до Національних зборів зробив би реверанси на користь Путіна, адже тоді і ліві, і Ле Пен його просто змішали б з французьким вином і проковтнули б без закуски", - вважає Євген Магда.

Навіщо завітав "квартет"

На цілі візиту європолітиків та пов'язані з ним очікування звертає увагу експерт-міжнародник Олексій Кафтан. За його словами, основних цілей візиту, ймовірно, було більше двох, але до публіки вийшли з озвученням саме двох - висловити підтримку Україні у справі отримання статусу кандидата в члени ЄС та обговорити питання із кризою щодо експорту зерна.

"Я вважаю, що третьою метою візиту було спробувати вмовити Зеленського на якесь мирне врегулювання, як вони це називають. Але я цілком припускаю, що візит до Ірпіня поховав усі ці спроби, ну чи принаймні сподіваюся на це. Єдино обіцяний результат прямо - заява Макрона про те, що Франція поставить Україні 6 додаткових артилерійських установок Caesar калібру 155 мм, але я не впевнений, що цей результат твердий. Важко сказати, чи було рішення щодо Caesar домашньою заготовкою, чи президент Макрон заявив про це під враженням від побаченого в Ірпені. Так чи інакше треба дочекатися результату", - зазначає експерт.

Дійсно, шість самохідних гармат розробки GIAT Industries - здаються зовсім невеликим числом. Але треба врахувати, що з часу початку їхнього виробництва, тобто з 2007 року, до армії Франції було поставлено лише 72 одиниці. Тобто Франція нам уже передала 12 таких машин, тепер буде ще 6, лише 18, а це вже 25% від їхньої загальної кількості!

Водночас, Олексій Кафтан досить скептично ставиться до заяв гостей з Європи, оскільки те, що українці чули від Олафа Шольца протягом останнього часу, звучало дуже оптимістично, але потім ми дізнавалися про існування якихось "але". Так вийшло цього разу: ні німецький, ні італійський глави держав не дали жодних конкретних обіцянок, на відміну від Макрона. Мало того - під кінець дня українців окатили "холодним душем".

Так, Еммануель Макрон повідомив, що союзники з НАТО мають домовленість не передавати Україні штурмові літаки і танки, щоб "не вступати у війну з Росією".

"Це офіційна позиція партнерів по НАТО, що ми допомагаємо Україні оборонною зброєю, але не вступаємо у війну з Росією. І тому певних видів озброєння, наприклад, штурмові літаки або танки домовлено не постачати. І президент Зеленський в курсі цього", – сказав французький президент.

Відкрите підтвердження чуток про "танкове ембарго" для України, що курсували раніше, і відмова постачати нам вкрай потрібні ЗСУ бойові літаки – свідчення невтішних тенденцій у владній еліті основних країн Європи, громадяни яких підтримують Україну набагато більше, ніж обрана ними влада.

Ще більше така новина пригнічує на тлі чуток, які долинають із США. Йдеться про те, що за інформацією NBC News, після заяв міністра оборони Остіна та держсекретаря США Блінкена президент США Джо Байден фактично дав їм по руках, висловивши стурбованість тим, що такі коментарі можуть породити нереалістичні очікування та збільшити ризик прямого конфлікту Вашингтона з Москвою.

Утім, повертаючись до знакового візиту європейців до Києва, варто звернути увагу на плюс: лідери ключових країн ЄС заявили, що вони підтримують надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі. Але все ж таки основним мотивом приїзду "топів" було зовсім не це.

"Якщо виділити головну реальну причину такого візиту, слід пам'ятати, що у всіх трьох політиків, крім Йоханніса, одна проблема - невтішні результати виборів, або ризиковані очікувані результати виборів. І їх усіх тією чи іншою мірою рятує активна зовнішня політика. Власне, вони цим і займаються", – резюмує Олексій Кафтан.


Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?
Последние новости
17:58
Республиканцы обеспокоены из-за влияния тарифов Трампа на экономику
412
17:36
Ушла из жизни звезда украинских фильмов актриса Таисия Литвиненко
475
17:14
Почему не стоит оставлять на ночь нож на столе: приметы
397
16:57
В Польше предостерегают Трампа от "исторической ошибки" в переговорах с РФ
357
16:43
"Меня Ангел спас", - киевлянин рассказал о ночной атаке
421
16:19
Где ждать снега и заморозков, а где будут дождь и "плюсы": прогноз на 7 апреля
505
16:03
Буданов спрогнозировал, что будет с путинской армией после завершения войны
556
15:56
Почему нельзя греть чай в микроволновке: ответ ученых
375
15:31
Стадион Шахтер в оккупированном Донецке зарос лесом
816
15:09
Финансовый гороскоп с 7 по 13 апреля
666
14:58
Маск пошел против Трампа и заявил о необходимости торговли между США и Европой
693
14:41
Оккупантам в Херсонской области запретили пользоваться мобильными – партизаны
531
14:18
Россия изменила тактику ракетных ударов по Украине - Воздушные силы
381
14:01
Впервые после инаугурации: Обама и Харрис раскритиковали политику Трампа
634
13:57
Украинцев ожидает сильная магнитная буря: сколько будет продолжаться
743
13:33
Усику бросил вызов непобедимый двукратный олимпийский чемпион, фанат Кличко
467
13:13
В Одессе вооруженный мужчина пришел в ТЦК "забрать сына" - СМИ
1.4т
12:56
В МИД Финляндии высказались о переговорах с РФ
460
12:43
Минобороны создает должности для помощи военным и их семьям
379
12:19
В ЦПД раскрыли детали нового фейка оккупантов
426
12:03
Если Орбан заблокирует продление санкций против РФ, то ЕС придется отдать Путину замороженные активы, - глава МИД Эстонии
975
11:58
Гороскоп Таро с 7 по 13 апреля
1.3т
11:29
Ракетная атака России по Украине: Польша поднимала истребители
479
11:11
Россияне планировали парад победы на начало марта 2022-го, а посмотрите, где мы сейчас — генсек НАТО
770
10:57
В РФ создают подразделения "аграрных дронов": хотят аналог украинской "Бабы Яги"
477
10:41
Названо количество детей, погибших из-за войны
382
10:18
Гороскоп для всех Зодиаков на 6 апреля 2025 года
498
10:01
Неонацисты из США предлагают деньги добровольцам за диверсии в Украине — The Guardian
487
09:56
Трамп обсуждает снижение пошлин с представителями Индии, Вьетнама и Израиля — CNN
457
09:33
РФ снова врет об энергетике, чтобы отвлечь внимание от преступления в Кривом Роге, - Генштаб
422
09:09
Бессент обвинил Зеленского в заигрывании с коррупционерами
766
08:58
Путин говорит о мире, но готовит новое наступление — NBC News
545
08:36
Мороз, снег, гололедица: в областях предупреждают об опасности
549
08:14
Венгрия оказалась в команде Путина, - глава МИД Эстонии
548
17:58
Зеленский приказал СБУ расследовать утечку проекта соглашения США о недрах, - FT
1.2т
17:36
Может перерасти в наступление: аналитик рассказал об опасных действиях врага
859
17:14
Водители могут получить штраф в более 250 тысяч грн "из-за пешеходов"
717
16:57
Ступор НАТО: эксперт предупредил об опасности растерянности членов Альянса
831
Больше новостей

Продолжая просматривать Вести-UA.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie