» » » Чи робота в Польщі насправді така солодка, як видається на перший погляд?
19-01-2018, 23:25

Чи робота в Польщі насправді така солодка, як видається на перший погляд?

2.5т

Через низький рівень життя в Україні люди масово виїжджають у сусідню Польщу в пошуках кращого життя. Роботодавці обіцяють захмарну заробітну платню та комфортні умови проживання. Але з понад 1,5 млн українців, які регулярно їздять на роботу до Польщі, задоволені лише 10%. Про це розповідає "Ulvovi.info".

Про реалії життя в Польщі розповідає Андрій Ковалишин, мешканець Львова, який на власному прикладі продемонстрував, що ж насправді ховається за цими золотими горами, які нам обіцяють за кордоном. Його невелике реаліті-шоу переглянуло вже близько мільйона людей. Одинадцятихвилинний ролик розповідає про робочі будні збирачів блакитниці на величезних плантаціях у Польщі. Живуть вони в тісному гуртожитку, працюють без вихідних на пекучому сонці, а за невиконання обов’язків сплачують величезні штрафи.

Але на високооплачуваних посадах ситуація не краща. Так, наприклад, польська компанія Lindab, яка спеціалізується на вентиляційних системах, змушує своїх робітників носити спецодяг. І в цьому не було б нічого дивного, якби українців не змушували ходити в жовто-блакитному одязі, що нагадає український стяг. Хоча дирекція компанії стверджує, що такий одяг навпаки полегшує розуміння між працівниками, адже не всі українці володіють польською мовою.

Польські політики стверджують, що допомагають українським заробітчанам, створюють комфортні умови для їх проживання. Проте закони, які приймаються щоденно, говорять про інше. Так з 2018 року поляки, які хочуть взяти на роботу українця, мусять оформити платний дозвіл, а працювати за ним можна лише 9 місяців.

Найчастіше солодке життя в Польщі перетворюється на пекло. Травми, на лікування яких підуть всі зароблені гроші, негативне ставлення та нелюдські умови проживання, - ось що чекає в більшості випадків українця за кордоном.


Если вы заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Читайте срочные новости в Telegram