» » » Безробіття в Україні: названо справжні шокуючі цифри
21-12-2017, 18:01

Безробіття в Україні: названо справжні шокуючі цифри

Дивні речі відбуваються...
602

Якщо людина офіційно зареєструвалась в Центрі зайнятості як безробітна, вона фактично офіційно визнала, що впала на соціальне дно. Тому не кожен хоче це афішувати.

Про це в коментарі From-UA розповів експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

Коментуючи дані щодо кількості безробітних в Україні, надані Службою зайнятості, наш співрозмовник зазначає наступне: «Дивні речі відбуваються, тому що влада наводить статистику, що майже не міняється кількість безробітних, непрацюючих. В той же час ми бачимо, що економічна криза в Україні продовжується, підприємства в великих промислових містах практично не працюють. Люди чи взагалі йдуть у відпустку за власний рахунок, чи працюють неповний день. І в той же час у нас нібито за статистикою все нормально. Тобто влада взагалі наводить приклади, що у нас 1,5-2% безробітних, а за методологією Міжнародної організації праці у нас безробіття на рівні 9-9,5%».

Такі різні показники, за словами експерта, ми бачимо тому, що у нас безробітними вважаються тільки той, хто, в першу чергу, написав заяву та став на облік в Центрі зайнятості і отримує відповідну допомогу.

«От той, хто отримує допомогу по безробіттю, той офіційно і вважається безробітним. В той же час є багато людей на неповній зайнятості, відправлених у відпустку. А є й ті, хто просто не хоче повідомляти, що тимчасово не працює, бо це психологічно важко. Якщо людина офіційно зареєструвалась, вона фактично офіційно визнала, що вона впала на соціальне дно. Тому не кожен хоче це афішувати. Ось тому таке велике неспівпадіння. Я думаю, що ближче до правди дані Міжнародної організації праці, які кажуть, що в Україні безробіття на рівні 10% від кількості людей працездатного віку», - констатує Павловський.

Крім того, продовжує експерт, є інший страшний показник: серед безробітних кожен четвертий, 25%, - це молоді люди до 25 років.

«Тобто найважче молодий людині після інституту, технікуму знайти робоче місце. Перше робоче місце — це проблема. Тому найбільший відсоток безробітних — це молодь. А це в свою чергу виштовхує молодь, яка не бачить перспективу в рідної країні, за кордон. І серед виїжджаючих багато саме молодих спеціалістів, і таким чином країна позбавляється майбутнього, тому що ці молоді люди працюють в інших країнах і примножують добробут і багатство там, а не в Україні. Ось в цьому біда», - додає наш співрозмовник.

Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики, рівень безробіття в Україні за підсумками листопада 2017 року порівняно з жовтнем збільшився на 9,6% - до 309 тис. осіб.


Если вы заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Читайте срочные новости в Telegram