Яким має бути техогляд автомобіля в Україні

4-02-2018, 10:13 / Автор: Інна Волєва
/
Читати українською
Яким має бути техогляд автомобіля в Україні
2.3т

З 2019 року в Україні всі автомобілі мають проходити обов’язковий технічний огляд. Ця норма має запрацювати згідно з угодою про асоціацію України з Європейським Союзом, пише ictv.

Як буде проходити техогляд, та як українці ставляться до повернення старої процедури?

До 2011 року в Україні офіційно існував обов’язковий техогляд всіх автомобілів, але на практиці він перетворився на купівлю талончиків у тодішній Державній автоінспекції. Корупційну норму скасували, а обов’язковому технічному контролю підлягали тільки комерційні транспортні засоби. Згідно з угодою про асоціацію з Європейським Союзом, техогляд має знову поширитися на всі автомобілі.

Але для того, щоб не повернутися до корупційної процедури, яка існувала раніше, в Україні необхідно провести реформу системи технічного огляду відповідно до вимог ЄС. В ідеалі, згідно з європейським досвідом, техогляд мають проводити незалежні СТО чи пункти контролю, які відповідають низці технічних вимог та чиї експерти будуть нести відповідальність за результати перевірки. Якщо станеться аварія з причини неналежного технічного стану автомобіля, то СТО може втратити сертифікат на здійснення техогляду. Держава не має втручатися у проведення перевірок та у встановлення ціни техогляду.

Такий порядок проведення перевірок машин має забезпечити підвищення безпеки на українських дорогах до рівнів держав ЄС, а також уніфікувати із країнами ЄС реєстри придатності до експлуатації транспортних засобів. Утім, українські водії сумніваються, що в українських реаліях вдасться уникнути перетворення техогляду у вимагання грошів з автомобілістів, хоч і визнають, що ідея в цілому доцільна.

На думку експертів, техогляд для населення має бути недорогим та стосуватися виключно безпеки дорожнього руху, а не екологічності, як у Європі. Це може позбавити техогляд корупційної складової.

«Акцент техогляду повинен бути на безпеці. У першу чергу – світло, ходова, кермо, гальма. Техогляд повинен коштувати для українця не більше ніж 150-200 гривень», – вважає генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів Олег Назаренко.

Обов’язковий техогляд буде введений поетапно з 2019 року, в залежності від року автомобіля. Нові автомобілі фахівці пропонують позбавити від техоглядів на 5 років. При цьому населення необхідно підготувати до того, що вилучення з доріг несправних автомобілів – це вимушена дія для безпеки всіх учасників дорожнього руху, підкреслюють експерти.

Утім, будь-яка, навіть найправильніша норма, не буде діяти без контролю. В ідеалі правоохоронці мають вилучати автомобілі, які їздять без проходження техогляду. А це означає чергове збільшення навантаження на поліцію. Поки правоохоронці не можуть впоратися навіть із дотриманням в Україні правил дорожнього руху, то чи потягнуть вони ще й перевірки проходження автомобілями техогляду – питання скоріш риторичне.


Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?
Последние новости
17:58
Пока эта война ведется, Европа в безопасности, - Ишингер
256
17:36
Будут ли морозы и снег в Украине этой зимой — прогноз синоптика
381
17:14
США сняли санкции с белорусского калия
258
16:57
Финансовый гороскоп на 15-21 декабря
547
16:43
Ким Чен Ын встретил своих солдат, которые воевали за РФ
748
16:19
Европа опасается "троянского коня" в мирном плане США, - Bloomberg
296
16:03
Переговоры по войне в Украине ведутся активнее, чем когда-либо с начала войны, - Bild
369
15:56
Президент Финляндии отменил поездку в США и поедет в Берлин на переговоры по Украине
391
15:31
Россия разворачивает "Орешник" в Беларуси: глава СВР объяснил цель Кремля
320
15:09
США готовы дать Украине гарантии по 5 статье НАТО с юридической силой, - Axios
378
14:58
Россия всю ночь била дронами и ракетами: какие города приняли удар, все детали
646
14:41
«Враг перебрасывает резервы», - Сырский раскрыл детали обороны и операции ВСУ под Покровском
502
14:18
Трамп дал "зеленый свет" Украине на удары по теневому флоту РФ, - The Atlantic
337
14:01
Новая опасность для пожилых людей. Россияне хотят улучшить эффективность "шахедов"
685
13:57
США считают прогрессом идею Зеленского провести референдум по мирному соглашению, - Axios
636
13:33
Трамп сделал новое заявление о мирном соглашении и Донбассе
946
13:13
Трамп предлагает России и Китаю поделить мир на сферы влияния, - Axios
943
12:56
По миру распространяется смертоносный грипп: что известно о новом штамме H3N2
927
12:43
Несколько стран присоединились к Бельгии с требованием найти замену "репарационному кредиту", - Euractiv
651
12:19
В ВСУ объяснили, почему создание демилитаризованной зоны на Донбассе невозможно
601
12:03
В Виннице объявили подозрение подростку, который нападает на девушек и режет им волосы
446
11:29
Магнитные бури: ученые сообщили, будет ли шторм на выходных
365
11:11
Эрдоган на встрече с Путиным озвучил предложение по Украине
594
10:57
В Украине за сутки произошло два землетрясения - в Тернопольской и Черновицкой областях
387
10:41
Зеленский рассказал о трех направлениях переговоров по завершению войны
409
10:18
Уиткофф приедет на переговоры с Зеленским и лидерами Европы в эти выходные, - WSJ
447
10:01
Неполучение выплат от РФ: как это подтвердить пенсионерам с ВОТ
768
09:57
Евросоюз бессрочно заморозил российские активы
408
09:33
Руководство ФБР проводило в США тайные встречи с Умеровым, - WP
433
09:09
Консультантом "Лукойла" стал экс-советник Трампа, который предлагал Украине забыть о Крыме
354
08:58
Министра армии США отстранили от переговоров по Украине, - The Telegraph
476
08:36
Россия против паузы на фронте: Песков назвал перемирие "запудриванием мозгов"
389
08:14
Снег и похолодание: синоптик дал прогноз на выходные 13-14 декабря
496
22:57
Такого еще не видели: косатки используют дельфинов как гончих на охоте, - ученые
1.1т
22:43
Путин с двух попыток не смог произнести фамилию президента Туркменистана и его отца
820
22:19
В Украине осудили девять пленных россиян, среди которых охранник пропагандиста Прилепина — СБУ
743
22:03
На границе с Беларусью поляки нашли тоннель и вытащили оттуда 130 мигрантов
1.8т
21:58
Россия запустила новую волну фейков о "грязной ядерной бомбе" в Украине, - ЦПД
450
Больше новостей

Продолжая просматривать vesti-ua.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie