У Росії дуже не зраділи ссловам держсекретаря Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо про те, що під час саміту на Алясці у серпні 2025-го не було досягнуто жодних домовленостей. Мовляв, ці заявив викликають питання.
Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
«З боку Рубіо не дуже витончено говорити, що в Анкориджі не було жодної угоди», — висловився він.
З його слів, «факт залишається фактом», бо, каже Лавров, на Алясці було обговорено пропозиції Вашингтона, прийняті Москвою.
Міністр розповів, що до зустрічі «фюрера» Росії Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа до Москви приїжджав спецпосланець Стів Віткофф. Нібито саме він привіз «ті самі пропозиції» Білого дому.
Лавров також розповів, що вже в Анкориджі, коли два президенти «сіли за переговори Путін, дивлячись на Віткоффа, який теж там перебував, почав перераховувати американські пропозиції», — розповів голова МЗС Росії свою версію подій.
Своєю чергою, речник Кремля Дмитро Пєсков традиційно кинув лестощі на адресу Вашингтона. Мовляв, Москва «високо цінує» готовність Штатів допомогти у «врегулюванню». З його слів, РФ не чула заяв із США, які б підтверджували, що» вони більше не є нейтральним посередником по Україні».
Читають зараз: Рубіо: На зустрічі Трампа та Путіна в Анкориджі не було жодних домовленостей щодо України.
