Новости Украины || Вести-UA


28-10-2017, 11:19

Третя світова війна в 2018 році: названі п'ять можливих вогнищ

3.5т

У п'яти точках планети в 2018 році запросто може початися Третя світова війна.

До такого висновку прийшли експерти шведського видання Aftonbladet, передає ІноТВ.

Так, на першому місці перебуває Північна Корея, яка активно проводить випробувальні вибухи ядерної зброї і постійно розробляє нові ракети. Причому, КНДР відкрито не раз загрожувала США "вогненним дощем".

Другий проблемний регіон - Південно-Китайське море.

Конфлікт розгортається навколо сотні маленьких островів і рифів поблизу Китаю, В'єтнаму, Малайзії і Філіппін. Приблизно половина островів перебуває під контролем якої-небудь із чотирьох країн.

За словами експертів, відносини між Китаєм і США найбільш небезпечні в довгостроковій перспективі.

"Єдиний варіант третьої світової війни, який можна собі уявити, очевидно, включає Китай і США. Не можу сказати, що мене це турбує, по-моєму, можуть виникнути опосередковані конфлікти, тобто війну будуть вести в третій країні", - говорить один з авторів дослідження Ніклас Сванстром.

Ще один небезпечний конфлікт - між Індією і Пакистаном. Обидві країни - ядерні держави, і кожна, імовірно, має у своєму розпорядженні більш ніж сотнею ядерних боєголовок.

"Легко уявити собі ненавмисну ​​ескалацію аж до повноцінної ядерної війни, яка нікому не потрібна, але може бути спровокована тероризмом", - заявив Метью Банн, аналітик, фахівець із ядерної зброї в Гарвардському Центрі Белфера.

Не менш гостра ситуація склалася між Індією і Китаєм.

"Єдина ситуація, яка може призвести до повномасштабної війни, - це якщо Індія визнає Тибет незалежною країною і почне підтримувати уряд Тибету військовий рух, який бореться проти Китаю. Я це розцінюю як щось вкрай малоймовірне", - говорить Ніклас Сванстрем.

І останній проблемний регіон - Прибалтика.

За словами експертів, один із найбільших ризиків, які можуть зараз призвести до конфлікту, - це зростаючі амбіції Росії проти Європи.

"Росія відкинула зведення правил, що діяло з початку 1990-х років і визначає заходи європейської безпеки. Головною віхою в цьому питанні стала війна проти України, коли в 2014 році сталося вторгнення в цю країну і був анексований Крим, що поклало початок конфлікту на сході України. Росія продемонструвала велику віру у військові засоби впливу. Прибалтійський район знову опинився на лінії конфронтації між Сходом і Заходом, що багатьом здавалося абсолютно неймовірним ще кілька років тому", - вважає експерт.