Новости Украины || Вести-UA


10-07-2017, 09:27

Афера на мільйон: на Вінниччині суд виправдав "ділків" картин

Загальна вартість оригіналів оцінюється слідством у 54.5 тис. грн.
1.3т

Вінницький комунальник спільно з міліціонером та директором уманського музею в період з серпня 2006 року по грудень 2007 заволоділи оригіналами 21 картини вітчизняних авторів, замінивши їх на копії у музеях на території Вінницької та Черкаської областей.

Як пише ІнфоМіст, про це свідчить вирок Ямпільського районного суду.

Так, за оцінкою слідства, спільникам вдалося привласнити 21 картину українських авторів сумарною вартістю в 1,3 млн грн.

Згідно з матеріалами слідства, влітку 2006 року вінничанин Олександр Прилипко, що працював керівником Ямпільського відокремленого підрозділу "Вінницяводоканал", почав відвідувати музей, де познайомився із керівництвом та домовився про можливість передачі окремих картин до водоканалу начебто для прикрашення приміщень.

Отримавши оригінали картини, організував виготовлення копій художниками із Вінницької та Одеської областей, а у 2007 році повернув до музею копії.

Загальна вартість оригіналів оцінюється слідством у 54.5 тис. грн. Частину він реалізував, частину перевіз в столицю.

Далі, як стверджують правоохоронці, чоловік продовжив втілювати в життя перевірену схему разом із заступником начальника Уманському відділку міліції Віталієм Мельником та директором Уманського краєзнавчого музею Миколою Вихристюком.

У період із листопада 2006 року по березень 2007 року вони , за версією правоохоронців, зловмисники заволоділи картинами на загальну суму в 550 тис грн. Згодом також відбулася підміна ще однієї картини уманського музею, цього разу вартістю в 180 тис. грн.

Розслідування викрадення картин розпочалося ще в 2008 році. СБУ було повідомлено, що частину картин (5 із 7), викрадених із Уманського краєзнавчого музею, вдалося знайти. Тоді ж директор музею і зізнався у скоєному. Загалом до 2011 року вдалося повернути 11 полотен із 21.

За результатами розслідування, комунальнику, міліціонеру та директору музею інкримінували привласнення і розтрату майна шляхом зловживання становищем у особливо великих розмірах.

Про те суд. Врахувавши "позитивні характеристики" підозрюваних, виніс вирок, яким звільнив всіх трьох з-під варти і присудив іспитовий строк – три роки, хоча прокуратура просила для обвинувачуваних 5 років.