Вибори 2019

» » » Законопроект Третьякова щодо надання УБД добровольцям є дуже бюрократичним – Ганусяк
19-04-2018, 17:59

Законопроект Третьякова щодо надання УБД добровольцям є дуже бюрократичним – Ганусяк

Вишукувати зараз командирів бойових структур ЗСУ для того, щоб отримати від них певні довідки, неправильно
726

Законопроект, який подав Третьяков щодо надання добровольцям статусу учасника бойових дій, є дуже бюрократичним. Адже вишукувати зараз командирів бойових структур ЗСУ для того, щоб отримати від них певні довідки, неправильно.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив начальник штабу «Об’єднання добровольців», екс-начальник військового штабу 5-го добровольчого батальйону «Правий сектор» Ігор Ганусяк, пише zik.ua.
Гість програми зауважив, що сьогодні є два законопроекти, які передбачають надання статусу учасника бойових дій добровольцям.
«І я трохи ознайомився із законопроектом №7190, автором якого є нардеп Левченко. Там чітко прописано, що усі воїни-добровольці усіх добровольчих батальйонів, які брали участь в бойових діях на Донбасі з квітня 2014-го року, мають отримати статус учасника бойових дій. Згідно цього законопроекту, готовність військових іти на війну для захисту нашої країни та патріотизм – це вже привід для того, щоб надати їм статус учасника бойових дій»,– зазначив Ігор Ганусяк.
А от щодо законопроекту № 8227, автором якого є нардеп Третьяков, то, за словами Ганусяка, цей законопроект є дуже бюрократичним.
«Законопроект, який подав Третьяков, є дуже бюрократичним. І це не лише моя суб’єктивна думка, так думають і мої побратими. Адже вишукувати зараз якісь документи та командирів бойових структур ЗСУ для того, щоб отримати від них певні довідки, це неправильно»,– додав гість програми.
Ще одним недоліком законопроекту Третьякова начальник штабу «Об’єднання добровольців» вважає те, що добровольці, які сьогодні не підпорядковуються ні ЗСУ, ні МВС, але беруть участь у війні, статус УБД можуть отримати за дуже складною процедурою.
«За словами пана Третьякова, статус таких добровольців потрібно визначати за дуже незрозумілими поняттями. Не зрозуміло, чи то мають бути якісь довідки зі штабу АТО, чи то свідчення командирів. Якщо статус УБД хоче отримати командир певного підрозділу, то він має якийсь зв'язок із командирами ЗСУ, він це отримає. А звичайний воїн-доброволець, який є в окопі або ж у бліндажі, він фізично не може того зробити. Тому ось така бюрократія є неприпустимою для того, щоб визнати на всеукраїнському рівні воїнів-добровольців АТО»,– додав Ігор Ганусяк.
Як повідомлялось, близько сотні представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та інших організацій пікетують будівлю Верховної Ради, вимагаючи ухвалення законопроекту №7190 «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус».


Если вы заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Читайте срочные новости в Telegram