Щоб зробити можливим вирішення конфлікту на Донбасі, і Київ, і Москва повинні відмовитися від своїх "залізобетонних позицій".
Таку думку "Обозревателю" висловив російський історик, керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН, в минулому соратник і радник екс-президента Радянського Союзу Михайла Горбачова Віктор Мироненко.
"У таких ситуаціях завжди присутні, як мінімум, дві сторони. Для того щоб вирішити конфлікт, тим більше такий глибокий і застарілий, як конфлікт на південному сході України, потрібно, щоб сторони мали бажання і продемонстрували політичну волю це зробити", - заявив він.
У той же час він переконаний в тому, що сторони повинні відповісти на одне питання: "Ми хочемо довести свою правоту, як це іноді буває в сімейних сварках, або ми все-таки хочемо вирішити проблему".
"Якщо ми хочемо вирішити проблему, то при всіх відмінностях в оцінках того, з чого все починалося, хто в чому винен і так далі, то, на моє глибоке переконання, потрібно робити якісь кроки, щоб вирішити ситуацію. Перш за все, відійти від залізобетонної концепції, яка сьогодні є і у Кремля, і у Банкової", - підкреслив він.
На думку Віктора Мироненка, "залізобетон" української позиції полягає в наступному: "Українська сторона категорично заявляє про те, що це агресія Росії і нічого більше. З чим, звичайно, не можна погодитися - в цьому конфлікті є багато внутрішніх причин і політичних помилок усередині України, допущених у попередні роки". А "залізобетон" позиції Кремля полягає в тому, що, "жартома, називають "іхтамнєт".
Він упевнений в тому, що перегляд цих позицій - "це перші кроки". "Вони повинні бути зроблені, перш ніж вирішувати питання про те, якою має бути миротворча операція. Але переглянути позицію - це не означає змінювати принципові оцінки, але подумати про те, наскільки та позиція, яку сьогодні займає Київ або Москва, дає хоч якісь можливості для розв'язання цього вузла", - резюмував він.
Почему вы можете доверять vesti-ua.net →