• Вести-UA.net
  • »
  • Новости
  • »
  • Общество
  • »
  • Мера Чернігова Атрошенко і колишнього юриста УКРБУДУ В.Мармиша звинуватили у розкраданні активів компанії на суму 50 млн доларів, - звернення до НАБУ І САП

Мера Чернігова Атрошенко і колишнього юриста УКРБУДУ В.Мармиша звинуватили у розкраданні активів компанії на суму 50 млн доларів, - звернення до НАБУ І САП

28-02-2020, 14:20 / Автор: Артем Шах, vesti-ua.net
/
Читати українською
Мера Чернігова Атрошенко і колишнього юриста УКРБУДУ В.Мармиша звинуватили у розкраданні активів компанії на суму 50 млн доларів, - звернення до НАБУ І САП
4.4т

Журналістам «Наголос», разом з колегами з «Національного антикорупційного порталу» та інших ЗМІ, у ході розслідування ситуації навколо корпорації «УКРБУД», вдалося безпосередньо зв’язатися з Максимом Микитасем, який влаштував для журналістів імпровізований брифінг, - передає Stopcor.org.

Зокрема колишній президент корпорації «УКРБУД» розповів, що на сьогоднішній момент попри те, що де-які представники влади бадьоро рапортують, що причин для хвилювання немає, і що 13 000 вкладників, а це – 40 000 людей, ціле місто!, незабаром чи колись отримають своє житло, ситуація стає дедалі гіршою.

«Я намагався пояснити і Кличку, і оточенню Зеленського, що довіряти тим людям, які розвалили «УКРБУД», та що вони приведуть нормальних інвесторів і вирішать проблему численних недобудов - це безглуздо, бо саме вони і є причиною краху і занепаду компанії», - вважає Микитась.

На думку екс-нардепа, чутки про те, що начебто зайшов новий інвестор, який все владнає, все вирішить, залучить кошти, зведе житлові будинки – і всі будуть задоволені: це пил в очі людям, інвесторам та президенту.

«Так, вони майстерно використали мою довіру і те, що моя увага була спрямована у державницький бік, коли я працював на виборних посадах. А потім, користуючись ситуацією, за підробленими документами, через Мармиша, Федотенкова та інших, з компанії було виведено найбільш прибуткові активи, і «Укрбуд» опинився у тій ямі, в якій він перебуває зараз», - пояснив Микитась.

За його словами те, що зараз відбувається навколо активів, які ще залишилися після «Укрбуду», не витримує ніякої критики. І це може привести до непередбачуваних наслідків.

«Але справа не в тім, я не збираюся жалітися на долю чи обставини – нехай правоохоронні органи розбираються, хто насправді стоїть за розвалом «УКРБУДу», і хто на цьому наживається. Та я не можу спокійно дивитись на те, що продовжують розкрадати майно «Укрбуду», що особи, причетні до розвалу, намагаються допиляти останні ласі шматки.

Зокрема мова йде про наступні об’єкти: ТОВ «МІЖРЕГІОНАЛЬНА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ ЛТД», ТОВ «А.В. ІНВЕСТИЦІЇ», ТОВ «ФАЗУС», ТОВ «БОТЛЕР», ТОВ «СТАВЕК», ТОВ "УКРАЇНСЬКИЙ СТАНДАРТ", ТОВ "А.М. ОЛІМПІК ІНВЕСТМЕНТ", ТОВ "АВАЛОН КИЇВ", ТОВ «А.В. БУДІВЕЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ», ТОВ «РІЕЛКОМ», ТОВ «РІЕЛКОМ НОВИЙ», ТОВ «С.А. ПРАВО НА ЗЕМЛЮ», сукупна ринкова вартість яких досягає 50 млн доларів США!

Отже, користуючись нагодою, хочу звернутись до потенційних інвесторів, покупців, яких можуть ввести в оману – те, що вам зараз пропонують купити якісь привабливі об’єкти «УКРБУДу», будівельні майданчики – це незаконний продаж», - вважає будівельник..

Микитась впевнений, що ні колишній заступник та юрист ТОВ «Укрбуд Девелопмент» В’ячеслав Мармиш, ні мер Чернігова Владислав Атрошенко, ні «фейковий» інвестор Федотенков не мають жодного права на ці активи, тим більше їх комусь продавати за мільйони доларів.

На глибоке переконання Микитася, врятувати ситуацію з «Укрбудом» можливо, якщо зберегти ті активи, що залишилися в єдиному пулі, і ще додати щось від держави.

«Насправді, такий інвестор дійсно є і, попри всі перепони і негаразди, він дійсно готовий вкласти чималі власні кошти та виконати зобов’язання перед тисячами українських сімей. Але він не зможе врятувати ситуацію, якщо майно «УКРБУДу» продовжать розкрадати, йому, або іншому доброчесному інвестору просто не буде з чим працювати», - запевняє Микитась.

«Ви розумієте, що ніхто не буде брати на себе зобов’язання добудувати заморожені об’єкти, якщо це буде збитково для бізнесу. Грошей в державі на такі проекти теж немає. Проте, влада може компенсувати інвестору якимись преференціями, пільгами. Зараз це маленьке вікно ще відкрито, ще можна когось привабити залишками активів і нормальними умовами. Але вже завтра, якщо Мармиш з Атрошенко провернуть свої оборудки, вже буде пізно», - стверджує колишній Голова «Укрбуд».

«Замість того, щоб розпочати поступове вирішення накопичених проблем, провести відкритий конкурс, показати усі активи, що залишилися, дати державні гарантії, певні кола роблять все, щоб нажитися на людських проблемах. Але хочу застерегти – 40 000 це не якась там Еліта-центр, це потужна сила, яку не вдасться проігнорувати.

Якщо ці люди будуть у відчаї, вони можуть дестабілізувати й так неспокійну ситуацію. Це буде точно не на користь команди діючого президента. Тому я сподіваюсь, що Володимир Зеленський зможе прийняти мудре, зважене рішення, і не дозволить ситуації вийти з під контролю», - висловив надію будівельник.

Також Максим Микитась акцентував увагу журналістів на тому факті, що потурання команді рейдерів по розпродажу майна «УКРБУДа», може взагалі призвести до інвестиційного колапсу.

«Ті, хто захопив майно «УКРБУДу» запевняють, що мають права на активи, на землю, на будівельні майданчики, які закріплені за певними фірмами. Вони шукають серед інвесторів тих, хто зважиться придбати ці активи. Але застерігаю всіх, хто спокуситься на ці активи – не робіть помилок, не віддавайте гроші шахраям, навіть якщо юристи будуть запевняти, що з документами все гаразд. Я гарантую, що все, що буде придбане у рейдерів, потім доведеться віддавати, без жодної компенсації!

Не робіть дурниць сьогодні, щоб не кусати лікті завтра!» - застерігає Микитась.

СХЕМИ ВИВОДУ АКТИВІВ: хто за цим стоїть

У підтвердження своїх тез і висловів, Максим Микитась надав журналістам документи і відомості, які розкривають справжні наміри рейдерів, і показують взаємозв’язки між ними та їхніми фірмами.

Зокрема на брифінгу увагу журналістів звернули на той факт, як саме колишній юрист «УКРБУДу», В`ячеслав Мармиш, якого САП звинувачує в пособництві у заволодінні майном Національної гвардії України на суму 81,64 млн грн, 12 лютого вийшов із СІЗО під заставу у 40 млн грн.

Постає логічне питання, де люстрований у 2014 році прокурор Шевченківського району міста Києва Мармиш дістав ці кошти?

Як виявилося при дослідженні цього питання, журналісти знайшли «благодійника», який вніс заставу. Ним виявився… мер Чернігова Владислав Атрошенко!

Але про все по порядку. Нагадаємо, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 06 лютого 2020 року збільшила розмір застави для колишнього заступника директора ТОВ «Укрбуд Девелопмент» В’ячеслава Мармиша до 40 млн грн, та цього ж дня відправила останнього до СІЗО. Заставу внесли 12 лютого. Що ж відбулося протягом цих шести днів?

Сторона Микитася вважає, що В. Атрошенко, який має власний інтерес до будівельної галузі, скористався можливістю і за 1,6 млн доларів США придбав у В. Мармиша, якому дуже були потрібні вільні кошти, такий собі останній цінний пул майна «УКРБУДу» з 12 компаній.

Мова йде про 12 компаній, які за документами переоформлено на людей Атрошенка – Суркова Олександра Геннадійовича та Дьякову Наталію Миколаївну.

Ну й тепер стає зрозумілим і ціна за цей пул з «12» компаній 1,6 млн у.о. =40 млн грн, які було внесено за Мармиша в якості застави.

І тут у НАБУ і ДБР має постати питання – де звичайний мер невеличкого містечка В. Атрошенко сам бере такі величезні суми? Може теж, від тещі з мамою, як це відбувається у більшості чесних посадовців?

Нижче додаємо таблицю з викопіюванням із ЄДР та приміткою, які саме об’єкти заведені на дані підприємства.

Таблиця

Як видно з таблиці, на цих 12 підприємствах зосереджені інвестиційні права за договорами з будівництва на нових земельних ділянках у місті Києві. На них «УКРБУД» планував реалізовувати нові перспективні будівельні проекти, та залучити кошти інвесторів для виконання зобов’язань перед рядовими вкладниками. Ринкова вартість цих об’єктів становить 50 млн доларів США.

Таким чином, наголошують юристи, що захищають майно «УКРБУДу», судячи із наведених документів, тандем «Мармиш-Атрошенко» фактично обікрав майбутніх інвесторів «Укрбуду» на 50 млн доларів США! ЦЕ - саме ті кошти, які б знадобились для виконання зобов’язань перед сім’ями простих українців, проте потрапили у кишені рейдерів. Але тепер, коли на них звернули увагу правоохоронців, можливо є надія на краще.

Як повідомили на брифінгу, у дерибан майна нещодавно також втрутився відомий забудовник Вадим Столар. Журналістам нагадали, що один з нових псевдоінвесторів, ресторатор Дмитро Федотенков - це людина Вадима Столара, і саме за гроші Столара відбулося переоформлення більшої частини активів «УКРБУДу» на Федотенкова, а згодом виведення на особисті рахунки успішного ресторатора 144 млн гривень з продажу активів! Саме тому нікого не дивує поява в цьому ланцюжку розкрадання останніх активів «УКРБУДа» В. Столара. Останній активно пропонує на продаж будівельні майданчики із згаданого пулу різним інвесторам, але втричі дорожче! Звісно ж, якщо і знайдеться «лох» на такі варіанти – він не отримає ні майданчиків, ні майна, ні своїх грошей назад. Та вражає сам факт наявності таких пропозицій!

Але, поки що справа ще не завершена, Максим Микитась вважає, що є шанс на порятунок і на повернення майна у загальний пул для продажу дійсно відкритому і серйозному інвестору, який гарантує добудову всіх об’єктів, і заспокоїть 40 000 українців.

Тим часом, юристи Микитася ретельно зібрали усі докази та факти незаконних оборудок і спрямували їх до НАБУ, ДБР і САП. Чи зможуть правоохоронні органи зупинити остаточне розкрадання «УКРБУДу»? Чи зможе Президент України Володимир Зеленський вчасно відреагувати на цю ситуацію і проконтролювати дотримання законності?

Сергій Бурмис, Вікторія Шалімова за мотивами прес-брифінгу

Довідка для ЗМІ

Хто стоїть за «бенефіціарами» 12 компаній «УКРБУДу» Сурковим О.Г. та Дьяковою Н.М.

За даними реєстрів, всього на Суркова Олександра Геннадійовича зареєстровано аж 50 компаній. Серед них такі, які пов’язані з любителем золотих батонів В. Атрошенко: ТОВ «Чернігівагрошляхбуд», «Борошняний світ», «Хлібна мережа».

Дьякова Наталія Миколаївна є засновником/бенефіціаром або керівником у 40 компаніях, кінцевим вигодонабувачем яких теж є Атрошенко. Наприклад, вона числиться бенефіціаром ТОВ «І.Т.Т.», насправді ж за цією компанією стоїть саме Атрошенко (див. на схемі).

Схематичний зв’язок Дьякової Наталії Миколаївни з мером Чернігова Владиславом Атрошенком за даними ЄДР

Актуальні зв’язки Дьякової Наталії Миколаївни з мером Чернігова Владиславом Атрошенком

Джерело: Stopcor.org


Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Полезное
Чим ви займається під час відключення електрики?
Последние новости
18:25
Скандал в Минобороны: СБУ проводит обыски у экс-чиновников
48
18:06
Названы три нестареющих знака зодиака: кто десятилетиями может выглядеть молодо и эффектно
373
17:48
Налоговые льготы с начала войны: Кабмин предлагает отменить некоторые нормы
335
17:30
Анкара не одобрит заявку: Эрдоган закрыл Швеции двери в НАТО
441
17:12
Руководителя киевской налоговой разоблачили на многомиллионных сделках
436
16:54
Арахамия анонсировал увольнение всего руководства Государственной таможенной службы
437
16:36
Россия нарушила договор о ядерном оружии - Госдеп США
658
16:18
Эти знаки зодиака ждет удачная неделя: кто будет на высоте
1.1т
16:00
Прогноз погоды на последний месяц зимы: что обещают синоптики
647
15:42
Авиакатастрофа в Броварах: СБУ и ГБР пришли с обысками к Авакову
613
15:24
В Украине запустили первую малую электростанцию
941
15:07
В Киеве в квартире взорвался самогонный аппарат, повылетали окна
646
14:49
Дальность действия до 150 км: Украина может получить от США ракеты GLSDB
587
14:31
ЕС готовится отменить мобильный роуминг для украинцев - СМИ
569
14:13
Магнитные бури февраля: названы самые опасные дни
938
13:55
Продажи новых авто в Украине: какие модели были самыми популярными в январе
600
13:37
СБУ пришла с обысками к Коломойскому: что ищут в доме олигарха
615
13:19
УЗ увеличивает количество маршрутов в Польшу: как доехать в Варшаву и Перемышль
725
13:01
Новое наступление Путина: какие украинские города находятся под угрозой
5.7т
12:43
Астрологи назвали знаки зодиака, которым грозят серьезные проблемы на текущей неделе
1.5т
12:25
Цены на топливо рухнули: сколько сейчас стоят бензин и дизель
735
12:08
"Мы не можем": Греция отказалась передавать Украине танки Leopard
723
11:50
Всеобщая мобилизация в Украине: в Одессе военные вновь силой "загрузили" гражданского в бус
2.2т
11:32
Гороскоп по картам таро на 1 февраля: повезет не всем
1.2т
11:14
Фейгин назвал настоящую цель ожидаемого февральского наступления Путина в Украине
1.8т
10:56
Польский язык могут включить в список предметов ВНО: Верещук раскрыла подробности
836
10:38
Выплаты в ВСУ и правоохранителям: как изменятся зарплаты с 1 февраля
1.3т
10:20
Снег и мокрый снег: синоптик рассказала о погоде на 1 февраля
532
10:02
Пребывание детей нардепов на фронте: Стефанчук не смог назвать ни одной фамилии
984
09:44
Гороскоп на 1 февраля: прогноз астрологов для всех знаков зодиака
1.3т
09:26
В Польше заявили, что не будут передавать Украине истребители F-16
836
09:08
ВСУ за сутки отбили 8 атак врага в Донецкой области, - Генштаб
497
08:57
Запрет выезда за границу: кому из чиновников сделали исключение
567
08:35
МИД Литвы призвал ЕС выпроводить российских послов: в них нет особого смысла
617
08:13
Досрочные выборы в Словакии: почему это важно для Украины
650
07:58
Абрамович отдаст деньги от продажи Челси Украине: названа сумма
756
07:36
У пропагандистов паника из-за высадки десанта ВСУ на левом берегу Днепра под Херсоном
07:14
Секретарь Путина назвал дату переворота в России: инсайд из Кремля
11.1т
Больше новостей

Продолжая просматривать Вести-UA.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie