На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від держави

22-07-2018, 10:57 / Автор: Інна Волєва
/
Читати українською
На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від держави
5.9т

Кожному громадянину України, який офіційно працевлаштований і платить усі податки надано можливість оформити соціальну пільгу, пише transkarpatia.

В Податковому кодексі України зазначено, що дана пільга – це розмір зменшення податку на доходи. Будь-хто, хто підпадає під дію пункту 169.1 статті 169 Податковому кодексі України, може скористатися цією пільгою і сплатити податки не в повному обсязі. Таким чином, кожен малозабезпечений громадянин може розраховувати на отримання фінансової допомоги з боку держави.

Станом на 2018-й рік розраховувати на допомогу від держави можуть лише ті люди, які регулярно сплачують податок на прибуток. Ті, хто працює нелегально і отримує зарплату у конверті, не може претендувати на цю пільгу. Але є певне обмеження, дохід повинен бути не більшим, ніж прожитковий мінімум для працездатних громадян. Кількість цих коштів множать на 1.4, а потім округлюють до 10 гривень. Це і є граничний розмір доходу. За допомогою цієї формули і вираховується соціальна пільга. Дохід громадян поступово збільшується після прийняття відповідного закону про бюджет, а тому й соціальна пільга збільшується.

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Кодексу, у розрахунку на кожну таку дитину (п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Кодексу), тобто – 800 гривень. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбаченому п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Кодексу, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, та відповідної кількості дітей.

Статтею 169 Податкового кодексу України встановлено перелік податкових соціальних пільг, серед яких:

1) у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам суми пільги – для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, – у розрахунку на кожну таку дитину;

2) у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги – для такого платника податку, який:

а) є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

б) утримує дитину-інваліда – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Відповідно до пункту 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого Постановою КМУ від 29 грудня 2010 р. N 1227, з підстав, передбачених у підпунктах 169.1.2, 169.1.3(а,б) пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України, крім заяви про застосування пільги подають:

1) одинока матір, батько, вдова, вдівець або опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) віком до 18 років: копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом України, в якій іноземна фізична особа – платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну,копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник), копію свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть (якщо із заявою звертається вдова або вдівець),копію паспорта.

2) платник податку, який утримує дитину-інваліда віком до 18 років:
копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа – платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну, копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник), пенсійне посвідчення дитини або довідку медико-соціальної експертизи для заявника, який утримує дитину-інваліда віком від 16 до 18 років, медичний висновок, виданий закладами МОЗ в установленому порядку (якщо із заявою звертається платник податку, який утримує дитину-інваліда віком до 16 років);

3) платник податку, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років: копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа – платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну, копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);

Якщо платник податку порушує норми, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється. Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення.


Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?
Последние новости
17:58
Усик назвал ключевое условие для проведения третьего боя с Фьюри
525
17:36
Макрон извинился за солнцезащитные очки на официальном мероприятии
460
17:14
Финансовый гороскоп на 19-25 января
582
16:57
Пользователям Gmail разрешили поменять "неудачные" адреса почты
388
16:43
Трамп получил в подарок Нобелевскую премию мира, и это не повод для смеха, - CNN
510
16:19
Иран накрыла тишина: что произошло с кровавыми протестами
1.5т
16:03
В Брюсселе разработали план, как быстро принять Украину в ЕС: подробности от Reuters
415
15:56
Россия атаковала объекты "Нафтогаза": за неделю - шесть ударов по газодобыче
299
15:31
В Сенате обвинили Трампа в опасной игре: что взволновало сенаторов
501
15:09
Битва за украинское небо близка к перелому: Forbes указал на ключевой показатель
1.6т
14:58
На Львовщине автобус "Вена-Киев" попал в ДТП, есть пострадавшие
385
14:41
У Трампа планируют создать Совет мира для Украины по образцу Газы, - FT
435
14:18
Кто из Зодиаков станет главным счастливчиком 2026 года
488
14:01
РФ готова выступить "посредником": Путин провел беседу с лидерами Ирана и Израиля
556
13:57
Дроны добрались до Сочи и Туапсе: россияне жаловались на взрывы
590
13:33
Россияне провели наиболее массированную дроновую атаку за три дня: как сработала ПВО
439
13:13
Кремль отдает Мариуполь "Ахмату" в обмен на лояльность Кадырова, - "АТЭШ"
568
12:56
После недружественных действий: Китай резко сократил поставки новых грузовиков
910
12:43
Во Франции всерьез задумались о выходе из НАТО, - Berliner Zeitung
400
12:19
В МВД уточнили новые правила пребывания на улице во время комендантского часа
355
12:03
Почему военные уходят в СОЧ еще до боя: военный шокировал ответом
2.5т
11:58
За рулем был сам Адам Кадыров: стали известны детали ДТП в Грозном
1.2т
11:29
Кремль нагло лжет о фронте: зачем РФ создает иллюзию своей победы - детали ISW
539
11:11
Индия скупает по всему миру никому не нужные 60-летние самолеты: стало известно, зачем
2.4т
10:57
Комары начали кусать людей чаще: что происходит
376
10:41
Опытные немецкие военные вылетели в Гренландию, - Bild
383
10:18
К морозам добавятся снег и ветер: прогноз на 17 января
365
10:01
Трамп пригрозил странам, которые не согласятся с аннексией Гренландии: что заявил
454
09:56
Россия и Украина согласились на прекращения огня на одном из участков фронта
942
09:33
Посольство Украины в Иране приостановило работу: детали
364
09:09
Россия готовит новую атаку: где враг формирует "ударный кулак" и куда смещает давление
608
08:58
Сын Кадырова попал в ДТП: в тяжелом состоянии он доставлен в Москву, - СМИ
878
08:36
Украина и США начнут новый раунд переговоров в Майами: названы две ключевые темы
543
08:14
Украина ради мира готова на ряд болезненных уступок — президент Чехии
658
22:57
Температура упадет до -25: где в Украине на выходных ударят самые большие морозы
974
22:43
Службы такси отреагировали на ослабление комендантского часа: хотят работать ночью, – СМИ
495
22:19
Орбан перед выборами в Венгрии запускает "национальную петицию" против помощи Украине
604
22:03
Армия РФ пыталась прорвать границу: что известно о бое
626
Больше новостей

Продолжая просматривать vesti-ua.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie