» » » Виконуючий обов’язки Голови Укравтодору: «До контролю якості українських доріг має бути залучена громадськість» 
15-05-2018, 11:26

Виконуючий обов’язки Голови Укравтодору: «До контролю якості українських доріг має бути залучена громадськість» 

Виконуючий обов’язки заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак провів зустріч  з  представниками громадськості та преси. Під час активного діалогу Славомір Новак заявив, що до контролю якості українських доріг має бути залучена громадськість.
1.5т

Кожна країна проходить свій шлях, у тому числі шлях розвитку дорожньої інфраструктури. Такий період, як Україна зараз, Польща, наприклад, проходила в 90-ті роки. Рік за роком, крок за кроком, маючи стабільне фінансування – в тому числі завдяки допомозі Євросоюзу, поляки отримали дороги, які зараз є фактично найкращими в Європі.

Порівнюючи Україну та Польщу, Славомір Новак повідомив, що на відміну від Польщі, Укравтодор до 1 січня 2018 року відповідав за 170 тисяч км доріг. «В той час як польській аналог Укравтодору відповідає лише за 19 тисяч км доріг державного значення. Якщо порівнювати фінансування, то в сусідній Польщі фінансування доріг в перерахунку на гривні становить 160 мільярдів гривень на рік, в той час як в Україні роками виділялися мінімальні кошти - від 3 до 7 млрд гривень. Лише в минулому році на ремонт доріг були виділено 20 мільярдів, а в цьому році дорожня галузь України отримає рекордних 46 млрд гривень», - зауважив голова Укравтодору.

«Щоб виділені кошти були ефективно освоєні та розподілялися виключно за призначенням, необхідно забезпечити дієвий контроль. Крім контролю замовника, який здійснюють сертифіковані інженери технічного нагляду, дорожнього контролю - який виконується державним підприємством, незалежного інженерного нагляду на відповідність до стандартів FIDIC, до участі у процесі контролю за виконанням робіт повинні бути залучені громадські організації», - заявив Славомір Новак.

Представник «Авто-Євро-Сили» Олександр Чернявський сказав: «Кожна людина протягом життя сплачує величезну суму податків. Саме з цих надходжень і формують державний та місцеві бюджети. Отже, громадяни мають повне право знати, як і на що витрачаються їхні кошти, вони повинні бути поінформованими про хід виконання інфраструктурних проектів і повинні впливати на ці процеси».

Виконуючий обов’язки Голови Укравтодору, Славомір Новак зауважив: «Ми відкриті до співпраці з громадськістю, ми пропонуємо українській спільноті, зокрема ГО «Закон і Контроль», ГО «Дорожній Контроль України», ГО «Авто-Євро-Сила», ГО «Ветерани України» долучатися до перевірок якості ремонту українських доріг».

Джерело: From-ua.com


Читайте срочные новости в Telegram
Загрузка...