Колишнім переселенцям стали блокувати пенсії, попри наявність в них реєстрації у мирних містах і відмову від статусу внутрішньо переміщеної особи. Чим керуються соціальні служби - спробували дізнатися кореспонденти "5 каналу"
Донеччанин Сергій Ваганов переїхав до Маріуполя одразу після окупації рідного міста. За деякий час зареєструвався у власній квартирі й відмовився від статусу внутрішньо переміщеної особи. Невдовзі дізнався, що йому заблокували пенсію.
"У серпні я не отримав 15-го, тому 16-го, я зрозумів, що щось не так. Зателефонував у Пенсійний фонд, мені сказали так, у вас пенсія заблокована. Це настільки несподівано, настільки жорстоко, настільки безглуздо все це", - говорить пенсіонер Сергій Ваганов.
Щоб відновити виплати чоловіку, як і кільком сотням пенсіонерів, які опинилися в такій же ситуації, у Пенсійному фонді порекомендували знов отримати довідку внутрішньо переміщеної особи.
"Людина, не залежно від місця її реєстрації, але якщо вона виїхала після початку АТО з місць непідконтрольних Україні територій, то вона є переселенцем", - наголошує в. о. начальника Центрального об'єднаного управління ПФУ м. Маріуполя Наталя П'янова.
За словами чиновників, колишні мешканці нині окупованої території не можуть позбавитися статусу переселенця, якщо він прописався на вільній Україні після квітня 2014 року.
"Якщо не підтверджений факт переміщення в зв'язку з проведенням АТО, припустимо, в паспорті у людини є реєстрація про те, що він проживає в Маріуполі з 2002, 2007, 2009 року - до 201414", - уточнила заступник начальника Управління соціального захисту населення Центрального району Маріуполя Юлія Шестерик.
Переселенці такими діями соціальних служб обурені. Детальніше дивіться у сюжеті:
Почему вы можете доверять vesti-ua.net →
Читайте vesti-ua.net в Google News