Російська Федерація офіційно звинуватила Сполучені Штати Америки у відмові від виконання домовленостей, які нібито були досягнуті між президентами Володимиром Путіним та Дональдом Трампом під час їхнього саміту на Алясці у серпні минулого року.
Як повідомляє агенція Reuters, протягом останніх трьох днів одразу троє високопосадовців РФ виступили з аналогічними синхронними заявами. Зокрема, помічник очільника Кремля Юрій Ушаков заявив, що американська сторона не змогла виконати свою частину зобов'язань, а міністр закордонних справ Сергій Лавров припустив, що саміт міг бути лише американською тактичною хитрістю для переукомплектування та переозброєння Збройних сил України. Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков також підтвердив факт відступу Вашингтона від фундаментальних угод, хоча й додав, що Москва планує продовжувати двосторонній діалог.
Різка зміна риторики Кремля, який раніше активно хвалив дипломатичні зусилля Дональда Трампа, відбувається на тлі серйозного тиску на російську армію та економіку. Останнім часом суттєво посилилися удари українських безпілотників глибоко всередині території Росії, включно з нещодавніми успішними атаками на московський нафтопереробний завод. Ба більше, під час нещодавнього саміту "Великої сімки" у Франції президент України Володимир Зеленський запевнив західних лідерів у зміні ходу війни на користь Києва.
Російська сторона тривалий час апелювала до так званого "духу Анкориджа", сподіваючись, що Трамп підтримає ключову вимогу Москви щодо передачі під контроль РФ усієї території Донбасу в обмін на заморожування лінії фронту, проте офіційний Вашингтон ніколи не підтверджував існування подібних угод.
Читають зараз: 50 мільйонів доларів на авіарейси: Кремль планує привезти до Вірменії 100 тисяч "виборців" із РФ.
