Новости Украины || Вести-UA


28-10-2017, 12:40

Що відбувається в Каталонії: всі подробиці

559

Парламент Каталонії 27 жовтня проголосив незалежність від Іспанії на тлі підготовки Мадрида до обмеження автономії регіону.

У відповідь на це ввечері сенат Іспанії на екстреному засіданні відібрав автономію у Каталонії.

Чи відокремиться Каталонія від Іспанії? Свіжі подробиці онлайн:

- Наказом МВС Іспанії з посади був відсторонений голова каталонської поліції Mossos d'Esquadra Хосеп Луїс Траперо.

- У Барселоні відбулися демонстрації противників незалежності Каталонії, не обійшлося без сутичок. Протестуючі з іспанськими прапорами після завершення мирної частини протесту проти незалежності Каталонії напали на студію Catalunya Ràdio, яка входить у Каталонську медіакорпорацію, і журналістів каналу BTV. Троє людей отримали поранення.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав вирішувати проблему Каталонії конституційним шляхом.
- Провідні країни світу висловилися за територіальну цілісність Іспанії. Британія, Франція, ФРН і Канада не підтримали самовизначення Каталонії.
- Корсика вітала незалежність Каталонії і висловила солідарність її уряду та народу.
- У США підтвердили, що виступають за єдину Іспанію.
- У МЗС Абхазії заявили, що готові розглянути питання про визнання незалежності Каталонії.
Україна, до речі, теж вже встигла висловити свою позицію: Київ за територіальну цілісність Іспанії. Про це написав міністр Павло Клімкін у Twitter.
- Глава Європарламенту Антоніо Тальяні заявив, що ніхто в Євросоюзі не визнає незалежність Каталонії.


- НАТО закликало вирішити питання Каталонії в рамках правового поля, зазначивши, що королівство є важливим партнером альянсу.

- Близько десятої вечора 27 жовтня ЗМІ повідомили, що уряд Іспанії розпустив парламент Каталонії та призначив нові вибори на 21 грудня. Про розпуск заявив прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой.

- У низці міст Каталонії почали знімати іспанські прапори з державних установ.

Так, міська рада Жирони зняла іспанський прапор протягом десяти хвилин після оголошення результатів голосування регіонального парламенту. З'явилося відео:

- У Жироні також оголосили персоною нон-ґрата короля Іспанії Феліпе VI. Крім того, в Сабаделі під Барселоною також почали знімати прапори Іспанії.

- Увечері 27 жовтня стало відомо, що регіональний парламент Каталонії після таємного голосування оголосив про одностороннє відділення автономного співтовариства від Іспанії. Всього проголошення незалежності Каталонії підтримали 70 депутатів регіонального парламенту, проти - 10, утрималися - 2.

Зазначається, що правляча каталонська коаліція "Разом за "так" (Junts pel Sí) і "Кандидати за народну єдність" (CUP) представили в п'ятницю, 27 жовтня, резолюційну пропозицію про започаткування установчого процесу, який закінчиться розробкою і затвердженням конституції республіки.
Повний документ Junts pel Sí і CUP представили в парламенті Іспанії.
У той же час іспанський уряд оголосив про позачергове засідання кабінету міністрів. Воно заплановане на вечір 27 жовтня.