Новости Украины || Вести-UA


27-10-2017, 21:00

"Мруть, як мухи": оприлюднено документ, що розкриває дані про смерті росіян у Сирії

2.6т

За 9 місяців 2017 року в Сирії зафіксована смерть щонайменше 131-го громадянина Росії, серед яких як військові, так і особи, які перебувають у країні з інших причин.

Таку цифру опублікувало агентство Reuters.

За інформацією видання, після спілкування з родичами і друзями стало відомо, що причини смерті і рід діяльності російських громадян у Сирії можуть бути різними, зокрема, пов'язані з військовою діяльністю.

"У нас немає інформації про окремих громадян, які відвідують Сирію", - повідомив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков на запит Reuters.

За офіційними даними РФ, кількість загиблих військових із Росії в Сирії з початку року становить 16 осіб, що сильно відрізняється від кількості померлих громадян за цей же час.

Російський дипломат, який спілкувався з агентством на умовах анонімності, повідомив, що кількість смертей незвично велика.

"Начебто діаспора вимирає", - сказав він.

На довідці про смерть якогось Сергія Піддубного, який помер від "обвуглювання тіла", стоїть номер 131, який, за словами дипломата, позначає нумерацію таких довідок, починаючи з нуля. Це і є підтвердження про кількість померлих громадян Росії у Сирії.

Також відомо про те, що, крім офіційних російських військ, у Сирії перебуває безліч росіян, які воюють на боці терористів ІДІЛ. Про це неодноразово заявляли і в Кремлі.