Новости Украины || Вести-UA.net

Порошенко: автокефалія церкви – питання нацбезпеки й геополітики

15-07-2018, 16:40 / Артем Шах
1.9т

Президент Петро Порошенко вважає, що автокефальна церква є питанням української незалежності, нацбезпеки та світової геополітики.

Про це він заявив у неділю під час виступу перед учасниками загальноукраїнської прощі у Зарваниці, передает Украинская правда.

"Автокефалія не є клопіт лише українських православних. Це питання нашої української незалежності. Це – один із стовпів Української держави, української нації, української національної безпеки і, врешті-решт, всієї світової геополітики", - сказав Порошенко.

За його словами, саме тому Москва та її п’ята колона всередині України чинять шалений спротив створенню автокефальної церкви.

"Ситуація не проста. Протидія – масштабна і системна. Нема жодних підстав вважати, ніби Томос у нас в кишені. Та нам з вами залишається дві речі для того, щоб його отримати – молитися, і вірити та боротися", - додав президент.

"А ще кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю", - підкреслив він.

Водночас Порошенко наголосив, що мова йде не про створення державної церкви, бо церкви були і будуть незалежними від держави.

"Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо від держави іноземної", - сказав президент.


Ты еще не подписан на Telegram? Быстро жми!

Читайте Вести-UA.net в Google News