Новости Украины || Вести-UA.net

Український парламент: популізм, самопіар та нульова єфективність

11-05-2018, 15:14 / Северин Илькив, Вести-UA.net
Вартість підготовки одного законопроекту коштує українцям 582 тисяч гривень
1.3т

Лідер партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов: майже 590 мільйонів гривень витрачаються на популістичні законопроекти, які депутати вносять заради власного самопіару

Минулого місяця 40 народних депутатів пропустили 90% голосувань парламенту, а 13 депутатів взагалі жодного разу не голосували. Народні обранці офіційно пропустили голосування парламенту з невідомих причин. Разом з тим окремі нардепи були присутні у Верховній Раді на момент голосувань, проте участі у них не брали.

«Сьогоднішня Верховна Рада – непродуктивний інститут. Депутати надто часто прогулюють засідання, що призводить до гальмування процесу реформ та прийняття вкрай необхідних законопроектів для України. Минулого місяця 40 народних депутатів пропустили 90% голосувань парламенту, а 13 депутатів – взагалі жодного разу не голосували. Зазначається, що ці народні обранці офіційно пропустили голосування парламенту з невідомих причин, тобто не через хворобу чи відрядження», – зазначає Олександр Соловйов, голова партії «РОЗУМНА СИЛА».

Експерти порахували (https://www.epravda.com.ua/publications/2018/05/7/636578/), що вартість підготовки одного законопроекту коштує українцям 582 тисячі гривень. Законопроектів вносять 1350 штук на рік, і бюджету це обходиться в 786 мільйонів гривень. Але до голосування і прийняття доходять тільки 25%. У підсумку: майже 590 мільйонів гривень витрачаються на законопроекти, які не приймаються.

«Депутати вносять законопроекти з метою власного самопіару. Більшість цих документів підготовлені непрофесійно і застрягають на рівні комітетів, а кошти на їхню підготовку викидаються на вітер», – сказав Соловйов.

Не кращу результативність показують народні обранці й в інших сферах діяльності. Так у Верховній Раді цього скликання було створено найменшу кількість тимчасових слідчих комісій, не враховуючи 5-те скликання, яке проіснувало всього півтора року. І тільки 5% ініційованих постанов щодо створення ТСК було схвалено.

У партії «РОЗУМНА СИЛА» вважають, що Україні потрібна нова якість політиків. Ними мають стати люди, які будуть продуктивно працювати та відповідально проводити ефективні реформи задля добробуту всіх громадян.


Ты еще не подписан на Telegram? Быстро жми!

Читайте Вести-UA.net в Google News