Новости Украины || Вести-UA


21-12-2017, 22:02

Те, що ми побачили, стало шоком: за що ЄС скасує безвіз з Україною

Посол Франції Ізабель Дюмон в одному зі своїх інтерв’ю відкрито відповіла на питання «за що Україну можуть позбавити безвізового режиму», пише Європейська правда.

Так, за її словами, в Європі шоковані тим, що українська влада навмисно знижує незалежність НАБУ.

За словами Дюмон, Європа протягнула руку допомоги в 2014 році (підписала Угоду про асоціацію і надала безвізовий режим), коли побачила, як молоді українці гинуть за те, щоб їх країна стала ближче до ЄС.

«Але нові відносини мають на увазі взаємну відповідальність. І для ЄС найважливішим підтвердженням цієї відповідальності було питання боротьби з корупцією, – каже посол. – Коли ми побачили такі нападки, такі атаки на тих, хто веде боротьбу з корупцією, для нас, для Європейського Союзу, це було шоком».

Дюмон також підкреслила, що люди, які стоять біля витоків атак на антикорупціонерів, не відповідають тим, амбіціям, які були на Майдані.

При цьому Дюмон не стала заперечувати того, що розуміє суть безвізового удару, перш за все, постраждають не політики, а звичайні українці. Однак, на її думку, саме в цьому і полягає політична відповідальність: «лідери повинні бути гідними і працювати в інтересах України».

Крім того, Дюмон зазначила, що ще одним важливим моментом в розгляді можливості призупинення безвізового режиму стала історія з корупційною схемою, яка дозволяє громадянам третіх країн отримати паспорт України.

“Це дуже серйозно. Ми особливо уважно стежимо за розвитком цієї ситуації. І якщо наші підозри підтвердяться, це буде мати дуже важливе значення з точки зору безвізового режиму», – резюмувала посол.