Новости Украины || Вести-UA

КОРОНАВИРУС: УКРАИНА - Подтвержденные случаи: 21 905 (+321) | Вылечились: 7 995 (+420) | Умерли: 658 (+14)


27-10-2017, 15:57

Йованович назвала основні досягнення України за три роки

Що ще потрібно зробити Україні для США?
714

Посол США в Україні Марі Йованович назвала основними здобутками української держави за останні три роки армію, енергонезалежність та антикорупційні органи.

Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ".

За словами посла, за останні кілька років Україна зробила багато речей, вартих уваги. У першу чергу Йованович відзначила розвиток сфери безпеки і оборони.

"Думаю, ми всі пам'ятаємо, як у 2014-му українські військові були не в змозі виконувати своє основне завдання - захищати українську територію. За останні три з половиною роки ми бачимо, як українська армія, в тому числі з допомогою США та інших країн, стала боєздатною, наприклад, вона змогла ефективно відбити напад російських маріонеткових військ на Авдіївку в січні-лютому цього року", - зазначила посол.

Йованович також прокоментувала стан справ в енергетичному секторі, відзначивши величезний ривок України у сфері енергетичної безпеки.

"У 2013 році приблизно 92 відсотки газу Україна імпортувала з Росії. А сьогодні ця цифра - нуль. Це величезне досягнення... У цій сфері ще є що вдосконалювати, в першу чергу - заснувати незалежну і професійну раду для керівництва і стратегічного розвитку "Нафтогазу", - сказала посол США.

Вона додала, що у сфері ядерної енергетики також є потреба в діях з метою забезпечення максимальної незалежності і безпеки від Росії.

Третім основним досягненням України, на думку Йованович, є розвиток антикорупційної сфери.

"Україна заснувала НАБУ і САП, і ми сподіваємося незабаром побачити і антикорупційний суд. Впроваджені електронні закупівлі. Створена нова патрульна поліція - набагато більш ефективна і більш чиста організація, ніж все, що було раніше в Україні у правоохоронній сфері", - підкреслила посол.

За її словами, Україні ще багато чого треба зробити, в тому числі і у перерахованих сферах, однак прогрес вже очевидний.

Йованович також зазначила, що Сполучені Штати готові підтримати зміни до закону про вибори у Верховну Раду, проте для початку необхідно змінити склад Центральної виборчої комісії України. За її даними, українська влада готова нарешті змінити членів ЦВК.

Ты еще не подписан на Telegram? Быстро жми!