Митрополит Варфоломей просит Порошенко вмешаться в конфликт в селе Птичья

20-12-2015, 19:36 / Автор: Артем Шах
/
Читати українською
Митрополит Варфоломей просит Порошенко вмешаться в конфликт в селе Птичья
2.4т

В воскресенье, 20 декабря, на сайте Ровенской епархии УПЦ появилось обращение к Президенту Украины митрополита Варфоломея, сообщает Союз православных журналистов.

Текст обращения приводим полностью:

"Шановний Пане Президенте! Петре Олексійовичу!


На Тернопільщині у день Святого Миколая сталися страшні події. У селі Птича почалися справжні погроми та насилля на тлі релігійної ворожнечі. Місцева влада, правоохоронці, радикали з Правого сектору, підбурювані представниками Київського патріархату розпочали гоніння та фізичні розправи з громадянами України! 

18 грудня, напередодні свята, вірним УПЦ вдалося потрапити до храму, який, до того, протизаконно утримували представники УПЦ КП та Правого сектору. Громада УПЦ має всі необхідні документи на храм, а також декілька судових рішень, які підтверджують її права на культову споруду. Однак місцева влада та представники УПЦ КП повністю ігнорують права вірян УПЦ. 

Під час спроб наших вірних потрапити до власного храму, їх били, проти них застосовували сльозогінний газ. Але вони все ж увійшли до своєї святині. Після того, як відслужили ранкову та вечірню літургію, частина громади зачинилася у приміщенні храму на знак протесту проти свавілля місцевої влади і УПЦ КП.

Нині поліція та агресивно налаштовані представники Київського патріархату тримають цих людей в облозі, наче якихось злочинців. Їм не дозволяють передати теплий одяг, воду та їжу. Будівлю храму відрізали від електропостачання. Температура у храм +4. У людей різко погіршився стан здоров‘я, лікаря швидкої допомоги у храм пропустили, утім, необхідної кількості медикаментів він не залишив, як і сам огляд зроблений був поспіхом.

Скажіть, хто у такій ситуації справжній злочинець? Як можна чинити таке під час одного з найважливіших для українців, найдобріших свят?

В ніч з 19 на 20 грудня, вірянам УПЦ побили вікна в оселях. У деяких живуть сім'ї з маленькими дітьми. Окрім того, усім, хто приїзджає підтримати релігійну громаду села дістається не тільки на горіхи: ріжуть шини в автомобілях, стріляють у скло з пневматичної зброї. Релігійна громада УПЦ села Птича налякана і приголомшена.

За нашою інформацією, бійці Правого сектору і найбільш агресивні прибічники УПЦ КП готують нічний штурм і силового захоплення храму. Досвід попередніх конфліктів підказує, що діятимуть вони украй жорстоко, поза законом та християнською мораллю.

Пане Президенте, на Ваших очах, звичайних українців, таких самих патріотів, як і Ви, позбавляють фундаментальних людських прав. До них ставляться, як до істот другого гатунку. Їхніх дітей цькують, майно паплюжать. В Україну повернулося огидне явище погромів, яке, здавалося б, було переможене назавжди більше 70 років тому.

Нашу державу штовхають у полум‘я релігійної ворожнечі. У таких конфліктах не буває переможців – лише переможені. Суспільні рани, які наносять ці конфлікти, неможливо вилікувати протягом багатьох поколінь.

Пане Президенте! Прошу Вас негайно втрутитися і захистити своїх співгромадян! Заради України, заради нашого спільного майбутнього, заради життя та здоров‘я простих вірян. Нехай Всевишній буде ласкавим до нас усіх! Нехай дасть нам наснагу порозумітися і простити один одного! Нехай вбереже українців, які стикнулись між собою. Одних – від зла та насилля. Інших – від власної ненависті, які їх засліплює!".


Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?
Последние новости
22:57
Что ждет Украину в августе: астролог назвала важную дату
927
22:43
Август в Украине начнется без сильной жары
317
22:19
США назвали крайний срок ультиматума Трампа России — до 8 августа
393
22:03
Почему не удается сбивать все ракеты "Искандер-К": Игнат назвал реальную причину
699
21:58
Девушка вылетела с 9-го этажа во время атаки на Киев и выжила
682
21:33
После ультиматума Трампа Индия отказывается от нефти Путина – Reuters
620
21:14
Льготные кредиты и гранты: Рада приняла новый закон для ветеранов
389
20:56
Украине грозит финансовая пропасть: Reuters назвал основные проблемы
498
20:41
Бойцу ВСУ сбросили электровелосипед с дрона, чтобы он выехал из окружения
2.6т
20:18
Россия похитила и держит в заложниках сотрудников ОБСЕ
499
20:01
Зеленский подписал закон о НАБУ и САП
455
19:54
Гороскоп на 1 августа: прогноз для каждого знака зодиака
1.1т
19:35
МАГАТЭ опровергло слухи о повышении уровня радиации на ЗАЭС
360
19:16
В США разбился истребитель стоимостью 100 миллионов долларов
730
18:57
Гороскоп на август: для кого последний месяц лета будет особенным
1.4т
18:38
Премьер-министр Литвы подал в отставку
443
18:19
Заставляют голосовать: из фракции "Слуга народа" вышел депутат
864
18:00
Атака РФ повредила мусульманскую святыню в Киеве
491
17:41
Составлен рейтинг самых надежных немецких автомобилей с пробегом
888
17:22
Цены на газ изменились: поставщики опубликовали новые тарифы
743
17:03
Украине грозит глубокая финансовая пропасть, - Reuters
506
16:44
Ретроградный Хирон: как космическое явление повлияет на каждый знак зодиака
714
16:25
Атака на Киев ракетами "Искандер-К": Игнат уточнил, сколько целей удалось сбить
503
16:06
"Россия во всем права": Медведев снова пригрозил Трампу ядерным оружием
1.7т
15:47
Польза от дыни: почему врачи считают ее сезонной терапией для всего организма
667
15:28
Календарь магнитных бурь на август: названы особенно опасные даты
630
15:09
Спасатели достали живым мужчину из-под завалов разрушенного дома в Киеве
438
14:50
Массированная атака на Киев: количество раненых резко возросло
650
14:31
Доллар и евро подешевели: какой сегодня курс валют в обменниках
507
14:12
Синоптик рассказала, когда в Украину вернется жара
710
13:53
Эти три знака зодиака получат особую поддержку небес в самое ближайшее время
1.7т
13:45
Рада поддержала президентский проект закона о НАБУ и САП
418
13:34
В Китае ищут способы уничтожить сеть спутников Starlink
639
13:20
Деньги закончились: с 15 августа в Украине возникнет задолженность перед военными, - Шмыгаль
1.2т
13:15
После атаки РФ на Киев несколько домов остались без света
377
12:56
Учения "Запад-2025": военный эксперт спрогнозировал нападение РФ на НАТО
522
12:37
25-летним военнообязанным автоматически будут присваивать звание солдата - Минобороны
553
12:18
Трамп устроил Индии холодный душ, - NYT
992
Больше новостей

Продолжая просматривать vesti-ua.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie