» » » Колектив ДП «Укрхімтрансаміак» робить все, аби забезпечити безпечну роботу підприємства
2-03-2015, 11:34

Колектив ДП «Укрхімтрансаміак» робить все, аби забезпечити безпечну роботу підприємства

2.7т

Активні бойові дії на сході країни наражають на небезпеку не лише воїнів та мирне населення, які опинилися в зоні безпосередніх бойових дій. Ситуація залишається потенційнно небезпечною для мільйонів людей як в Україні, так і в усій Європі.  Воєнні дії ведуться в місцях розташування потенційно небезпечних підприємств - авдіївський коксохім,  горлівський “Стірол”, які нестимуть загрозу у разі виникнення позаштатних ситуацій. До об’єктів підвищеної небезпеки відноситься також і державне підприємство “Укрхімтрансаміак”. Про те, як на цьому підприємстві підтримується безпечна робота, редакція попросила розповісти начальника ДП "Сумський експертно-технічний центр"  Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Ворончагіна Павла Феліксовича:
 

Пане Павле, розкажіть, будь ласка, що це за підприємство і яку потенційну небезпеку воно може нести в разі порущення правил експлуатації цього об’єкту?

Для того, щоб все було зрозуміло, почну з історії підприємства. Аміакопровід Тольятті-Одеса був побудований наприкінці 70-х років спеціально для транспортування основної продукції Тольяттинського азотного заводу на експорт. Трубопровід СРСР допомагали будувати американці. Труби були зроблені у Франції. Вони мають товщину 8 мм. і діаметр 14 дюймів. Крім того, в місцях підвищеної небезпеки, а також в безпосередній близькості від водойм, був застосований принцип «подвійної труби», що забезпечує додатковий захист від корозії стінок труб, а також - витримку дуже високого тиску. Товщина труб збільшується до 13 мм, а між трубами міститься азот. Тож експлуатація аміакопроводу цілком безпечна, що доводить авторитет будівельних кампаній і більше тридцяти років безаварійної експлуатації.

Після набуття Україною незалежності, з метою координування дій та введення єдиної технічної політики, уряд України своїм рішенням (від 22 травня 2001 року) об’єднав розрізнені структури в цілісний промисловий об’єкт. Так, на базі ліквідованих ЗП «Укрзовнішхімпром», МДП «Трансаміак» і ПГУ «Трансаміак» було створено Українське державне підприємство «Укрхімтрансаміак».  

Стабільність на підприємстві вдалося зберегти, в першу чергу завдяки тому, що керівництво підприємства на чолі з його директором Віктором Бондіком вжило екстрених й своєчасних заходів реагування, а саме: було проведено ретельний аналіз фінансово–економічного стану підприємства і технічного стану магістрального аміакопроводу. Крім того, вжито заходів у частині ведення збалансованої технічної політики, що забезпечує безпечну, безперебійну і надійну роботу.
 


І все ж таки, Павле Фелексовичу, якими можуть бути наслідки аварії на аміакопроводі внаслідок бойових дій ?

Що може статися після пошкодження трубопроводу? – Пригадайте аварію на “Стіролі” 6 серпня 2013-го року. Тоді стався викид аміаку, внаслідок  аварії загинуло 6 осіб і ще 35 людей постраждало. А тоді виник прорив на внутрішньозаводському аміакопроводі. Що станеться, якщо з тих чи інших причин відбудеться витік з магістрального аміакопроводу – краще не уявляти. Саме тому "Укрхімтрансаміак" приділяє велике значення питанням промислової безпеки, охорони праці і захисту навколишнього середовища. Підприємство застосовує сучасні технології, обладнання і засоби захисту з метою створення безпечного та здорового середовища для своїх робітників та досягнення мінімального ризику аварійних ситуацій і нещасних випадків та їх наслідків.

А що роблять на “Укрхімтрансаміак”, аби уникнути аварійних ситуацій?

Найнебезпечніша ділянка аміакопроводу від Горлівки, сьогодні законсервована, тиск аміаку на ній знижено, і ми сподіваємось, що з трубою нічого не станеться.

Втім, не варто забувати, що на таких небезпечних об’єктах найбільшу загрозу представляє людський фактор. Тож минулого року на підприємстві було розроблено концепцію "Стратегічних напрямків щодо забезпечення безпечної експлуатації аміакопроводу на період 2014 – 2015 роки та 2016-2020 роки", в основу якої покладено систему управління експлуатаційною надійністю аміакопроводу.
 

На підприємстві розроблено і введено в дію та постійно актуалізуються керівні документи з цих питань: "Технологічний регламент транспортування рідкого аміаку магістральним трубопровідним транспортом через територію України", "Положення про систему управління охороною праці в УДП "Укрхімтрансаміак", "Положення про службу головних спеціалістів", інші нормативні документи, що регламентують дії структурних підрозділів і посадових осіб підприємства в процесі вирішення питань надійної і безаварійної експлуатації трубопровідної транспортної системи, якою є магістральний аміакопровід та охорони праці, промислової і екологічної безпеки в процесі її експлуатації;
 

Тактичними завданнями підприємства в галузі промислової безпеки, охорони праці і захисту навколишнього середовища є:
 

- удосконалення системи управління промисловою безпекою і охороною праці;
 

- забезпечення функціонування системи управління промисловою безпекою і охороною праці;

- організація ефективного виробничого контролю на небезпечних виробничих об’єктах;
 

- інформування робітників про вимоги охорони праці і промислової безпеки, в тому числі про порядок їх дій під час аварійних ситуацій і аварій;
 

- встановлення персональної відповідальності керівників і безпосередніх виконавців за виконання вимог промислової безпеки і охорони праці, та таке інше.
 

Впевнений, що досягнення вищевказаних стратегічних цілей УДП "Укрхімтрансаміак" і виконання всіх завдань з їх реалізації є запорукою оптимального поєднання інтересів підприємства з соціально-економічними потребами суспільства в сфері охорони праці, промислової і екологічної безпеки.
 


Пане Павле, а існують у світі подібні до нашого аміакопроводу споруди, є приклади аналогічних об'єктів?

- Такого унікального об'єкта, як аміакопровід Тольятті - Горлівка - Одеса, в світі не існує. Є технологічний аміакопровід між хімічними підприємствами, що знаходиться в Сполучених Штатах. Але він мало схожий на наш, він будувався з іншою метою. Ця труба не є транзитною, не має виходів до порту. Наш аміакопровід є великий потенціал. Впевнений – сьогодні держава має зробити все можливе, аби зберегти унікальний об’єкт, що і сьогодні, не дивлячись на скрутні для країни часи, приносить багато користі. 


УНИАН


Если вы заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Читайте срочные новости в Telegram