Головна новина
Статті у фокусі

РФ збирається перевести в режим "гарячої зупинки" ще один енергоблок ЗАЕС

На станції є реальна загроза настання аварійної ситуації, попередив "Енергоатом"
6-07-2023, 22:19
Редактор: Інна Волєва Інна Волєва

РФ збирається перевести в режим

Росіяни збираються перевести у режим "гарячого" стану енергоблок №4 на Запорізької АЕС в місті Енергодар, тим самим підвищуючи ризик катастрофи. Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом" в Телеграм-каналі.

"Псевдокерівник станції Юрій Чернічук вже видав відповідне розпорядження. Однак враховуючи підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, Каховське водосховище зневоднене, а отже - при запуску більшої кількості енергоблоків у роботу, водопостачання для охолодження реакторів може бути недостатньо", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що при цьому, загарбники свідомо не виконують рішення українського регулятора та не виводять енергоблок №5 у "холодний зупин".

"А отже, у разі функціонування двох енергоблоків у стані "гарячого зупину" - на станції є реальна загроза настання аварійної ситуації", - зазначили в компанії.

В "Енергоатомі" повідомили, що український оперативний персонал, який вже понад півтора роки забезпечує ядерну та радіаційну безпеку найбільшого в Європі атомного об’єкта, ніяк не може вплинути на цю ситуацію, адже змушений постійно терпіти погрози та залякування з боку озброєних російських військових.

"Розуміючи наслідки таких дій, минулого тижня частина атомників Запорізької АЕС покинула станцію, не бажаючи брати участі у задумах росіян. Адже такими діями загарбники вчергове наражають на небезпеку увесь світ", - зазначає прес-служба.

Реклама

Читають зараз: Парламентська криза в Україні: чому Рада більше не голосує за закони влади.

Чому ви можете довіряти vesti-ua.net →

Google News
Читайте без шуму в Google News
Додайте у джерела для швидкого доступу та підпишіться на стрічку
Коли закінчиться війна?
Реклама
Останні новини
Більше новин
Реклама