Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України назвали імена фігурантів щорічного антирейтингу “Вороги преси”. Упродовж квітня працівники мас-медіа подавали кандидатури посадовців, які за останній рік порушували право на свободу слова та перешкоджали діяльності журналістів. Серед запропонованих претендентів було сформовано топ-20 антирейтингу “Ворогів преси”, які найчастіше та найгрубіше порушували права журналістів.
Понад тридцять експертів медіагалузі анонімно голосували за претендентів. За результатом експертного голосування, перше місце в антирейтингу посіла голова окупаційної прокуратури Криму – Наталія Поклонська за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів “Меджліс” і “Меджліс кримськотатарського народу” в медіа і т. д., друге місце – екс-генеральний прокурор України Віктор Шокін, який був номінований до антирейтингу за систематичну бездіяльність у розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (в т. ч. побиттів на Майдані). Депутат Антон Геращенко, медіавласники Рінат Ахметов, Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін, набрали однакову кількість балів, і фактично посіли одне і те саме третє місце. Також, десяте місце розділили між собою чиновники Вінницької і Дніпропетровської міських рад.
До десятки претендентів увійшли:
1. Наталія Поклонська – голова окупаційної прокуратури Криму, за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів “Меджліс” і “Меджліс кримськотатарського народу” в медіа, та інші числені порушення свободи слова на окупованій території Криму.
2. Віктор Шокін, Генпрокурор України (2015-2016 роки), який був номінований до антирейтингу за систематичну бездіяльність у розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (в т. ч. побиттів на Майдані).
3. Третє місце розділили:
– Антон Геращенко, народний депутат від фракції “Народний фронт”: за підтримку публікації особистих даних журналістів під соусом “співпраці з терористами”, завуальовані заклики ввести цензуру в медіа.
– Рінат Ахметов, власник медіа-групи “Україна”: за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником.
– Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін, власники телеканалу “Інтер”: за перетворення новинної служби каналу “Інтер” в піар-службу Опозиційного блоку, корпоративну джинсу інтересів власників, проросійську пропаганду в розважально-серіальному контенті, а також
4. Ігор Коломойський, власник медіа-холдингу “1+1”: за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником.
5. Сергій Курченко, власник медіа-холдингу UMH: за цензуру і джинсу у ЗМІ холдингу, де він є власником.
6. Віталій Богданов, голова фракції “УКРОП” у Херсонській міській раді: за недопуск із застосуванням фізичної сили невигідних журналістів на засідання комісій Херсонської міськради.
7. Віталій Гончаров, в. о. начальника управління Національної поліції України у Миколаївській області: за бездіяльність правоохоронних органів у справах перешкоджання журналістам у Миколаєві.
8. Ігор Палиця, голова Волинської обласної ради: за незаконні обшуки журналістів під час сесії облради.
9. Костянтин Бриль голова Запорізької ОДА: за використання ЗМІ у війнах з опонентами, створення інформаційних кампаній проти нелояльних медіа.
10. Десяте місце роділили:
– Ірина Єлізарова, начальник відділу звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому: за приховування імен людей у опублікованих рішеннях сесій та виконкому, які отримали бюджетні кошти, прикриваючись нібито конфіденційністю цих даних;
– Олександр Санжаров, заступник міського голови Дніпропетровська за те, що він як керівник апарату міської ради створив умови, що перешкоджають доступу до інформації. Реагування на запити ЗМІ стало ще більш забюрократизованим, а в запитах на публічну інформацію стали бачити звернення громадян і затягувати надання інформації.
Напомним, "В списке приоритетных целей": в Москве пригрозили ударами по Польше.
Ранее Вести-ua.net писали, Від ГКЧП до АТО: етапи російської агресії.
Также Вести-ua.net сообщали, Рада приняла закон о добровольном возвращении на службу тех, кто впервые самовольно покинул часть.
Почему вы можете доверять vesti-ua.net →