Майже у всіх регіонах України відбуваються так звані «соціологічні опитування» і складаються бази даних громадян - прихильників чинного президента. У ході цих «анкетувань» зафіксовані ознаки проведення політичної агітації. Про це під час прес-конференції заявила голова правління ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Ольга АЙВАЗОВСЬКА.
При цьому інструктаж так званих соціологів, організаторів та самих агітаторів подекуди проходив у приміщеннях комунальної власності. До цього в робочий час залучались посадові особи. А це прямо суперечить законодавству.
Представникам «ОПОРИ» стало відомо, що опитування проводилось за ініціативою ГО «Інститут розвитку і сприяння демократії». А в організації опитування беруть участь місцеві осередки політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
За інформацією «ОПОРИ», до 28 березня планується проведення чотирьох хвиль анкетування виборців.
В «ОПОРІ» зазначають, що опитування не містить вибірки дослідження, а діяльність інтерв'юерів прив'язана до постійних виборчих дільниць і проводиться за місцем проживання виборців. Під час опитування організатори планують вивчити ставлення виборців до політики та програмних засад чинного президента, а також виявити його прихильників.
«Ми зібрали інформацію щодо потенційних оплат за такі дії у Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській, Івано-Франківській та інших областях. Розміри оплати є наступними: у Тернополі пропонують за таку роботу 1000 грн на місяць; у містах Луцьк, Рожище, Камінь-Каширський Волинської області - 1000 грн за виявлення 10 прихильників кандидата; у Миколаївській - 1000 грн за опитування 50-70 виборців; у П'ятихатках Дніпропетровської області - 400 грн за одну хвилю опитування; в Івано-Франківську - 1000 грн за опитування 60 виборців; у Новопсковському районі Луганської області - 500 грн за 50 анкет», - заявила Ольга Айвазовська.
При цьому в «ОПОРІ» зазначають, що чинна редакція Закону України «Про вибори Президента України» прямо забороняє укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації (частина 6 статті 64 Закону). При цьому законодавство не дозволяє фінансування витрат на проведення передвиборної агітації не з виборчого фонду.
У ЗМІ та Інтернеті також багато писали про створення мережі агітаторів, які збирають персональні дані українців та отримують грошові бонуси (тарифна сітка досить широка) за кожного наверненого прихильника влади. Й ті славнозвісні анкети також були опубліковані в Інтернеті. Тож тепер справа за правоохоронними органами, які мають провести розслідування та розставити всі крапки над «і».
Як відомо, Юлія Тимошенко вимагає від Міністерства внутрішніх справ розслідувати масовий підкуп виборців, який планує влада. Відповідні заяви про злочини було подано міністру Арсену Авакову. Про це голова партії повідомила на засіданні погоджувальної ради голів парламентських фракцій і комітетів. Тимошенко також зазначила, що мережу для підкупу формує найближчий соратник президента.
Друга заява про злочин, яка була подана до МВС, стосується збільшення реєстру виборців.
Крім того, Юлія Тимошенко заявила, що чинна влада ще планує зняти захист із бюлетенів, а це дасть можливість надрукувати більшу їх кількість та «вкидати» на виборах.
Джерело: Українські новини
Напомним, Зачем на дорогах устанавливают зеркала?.
Ранее Вести-ua.net писали, Три роки на Банковій: що відбувається з бізнесом Порошенка.
Также Вести-ua.net сообщали, Звезды обещают этим знакам зодиака финансовое благополучие в ближайшие дни.
Почему вы можете доверять vesti-ua.net →