Новости Украины || Вести-UA


27-10-2017, 21:45

Переговори в Мінську: Україна твердо виставила низку умов

895

Українська сторона на переговорах у Мінську тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі заявила про вимогу відкрити вже давно готовий контрольний пункт в'їзду-виїзду "Золоте", прискорити процес обміну заручниками, а також забезпечити доступ ОБСЄ по всій території ОРДЛО.

"Ми закликаємо ОРДЛО негайно припинити штучно блокувати відкриття КПВВ "Золоте", яке готове до роботи з березня 2016 року. Всі штучні перепони розцінюємо як свідоме затягування, спрямоване на погіршення гуманітарної ситуації на Луганщині", - написала у Facebook перший представник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Уже давно завершилася верифікація осіб, які ні за які пряники не бажають переміщатися в ОРДЛО. Верифікація називалася як передумова звільнення, і ми апелюємо до ОБСЄ так само закликати всі сторони негайно розблокувати процес звільнення заручників", - додала вона.

Геращенко закликала ОБСЄ активніше брати участь у процесі звільнення. Вона також заявила, що "Червоний хрест" займає не досить активну позицію щодо передач і листів заручникам в ОРДЛО.

Прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер також розповіла про питання, які найбільше цікавлять Україну під час конфлікту на Донбасі.

"Скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих нелегітимною владою ОРДЛО; відмова від експропріації української власності і від впровадження рублевої зони на території ОРДЛО і дезавуація заяв про встановлення т.зв. "Межі" - такі принципові питання, які повинні стояти на порядку денному політичної підгрупи", - написала вона у Facebook.