Бійці АТО вийшли на протест проти свавілля тітушок

14-08-2017, 12:48 / Автор: Ілько Северин
/
Читати українською
Бійці АТО вийшли на протест проти свавілля тітушок
"В нас нищать майно, б’ють активістів..."

Воїни АТО зібрались біля Волинської обласної ради, аби висловити свою вимогу до президента України та очільників силових відомств, щодо безладу, свавілля та безкарності в місті Луцьку.

Мирна акція за участі 200 атовців відбулась у п’ятницю, 11 серпня, повідомляє сайт ВАР.

Під зверненнями підписалися учасники АТО, волонтери та інші громадяни.

Так, звернення буде надіслано президенту Петру Порошенку, генеральному прокурору Юрію Луценку, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, голові СБУ Василю Грицаку, голові Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику.

Серед учасників був і народний депутат Ігор Лапін, який зачитав звернення до президента та очільників силових відомств.

"Ми не можемо почуватися безпечно у нашому місті, бо на наших побратимів, громадських активістів нападають за їх громадянську позицію, їм палять машини, влаштовують побиття. Так сталося із самооборонівцями Богданом Климчуком, якому спалили автомобіль 17 квітня 2015 року, Сергієм Рижковим, якого побили 12 жовтня 2015 року, а потім через місяць йому побили автомобіль, Сергієм Чуріковим, який через побиття потрапив у реанімацію 18 лютого 2016 року. Так сталося з бійцем Національних дружин Андрієм Д’яченком, якого побили 22 червня 2017 року та з активістом Народного контролю Михайлом Шелепом, якого намагались побити 4 липня 2017 року. Так сталося із народним депутатом України Ігорем Лапіним, члену сім’ї якого спалили автомобіль 8 червня 2017 року. По жодній із справ не знайдено винних. Так може статися знову. Всі ці люди вирізнялись активною громадською позицією, їм просто хотіли закрити рот", – йдеться в зверненні.

Окрім того, в зверненні йдеться і про діяльність громадського формування "Варта порядку", яке вже давно носить характер злочинного угруповання.

"Ми не розуміємо, чому держава, в особі силових структур, дозволяє розвиватись і процвітати приватній армії Ігоря Палиці – "Варті порядку". Прикриваючись справжніми атовцями та патріотами, дана структура використовується як силовий блок для підтримки політичних акцій на користь партії УКРОП. Саме при ній формуються групи "тітушок" для залякування та дискредитації опонентів. Також у Луцьку працює так звана "нульовка", група особливо небезпечних людей, які виконують найбрудніші завдання кримінального характеру. Накази та фінансування цій групі і "тітушкам" віддають одні й ті ж люди", - йдеться в документі.

"Під приводом виконання суспільно важливих завдань приватна армія однієї людини блокує вхід в адміністративні приміщення міської та обласної рад громадським активістам та журналістам. Під виглядом охорони громадського порядку було організоване прослуховування та стеження за громадянами України, а саме – за народним депутатом Ігорем Лапіним, секретарем міської ради Юлією Вусенко, керівником ГО "Азов-Волинь" Андрієм Д’яченком. На куплених та повністю підконтрольних Ігорю Палиці ЗМІ було опубліковано персональні дані його політичних опонентів, що є порушенням ст. 182 Кримінального кодексу. Через ці ж ЗМІ не припиняється інформаційна дискредитація окремих незручних людей", - зазначили автори звернення.

"За ініціативи господарів "Варти порядку" було здійснено захоплення приміщення Волинської ОДА 13 березня 2017 року. В 2014-му році ми бачили як захоплювали ОДА в Луганській та Донецькій областях. Аналогічний сценарій відпрацьовувався у нас. Ми підтримуємо спроби СБУ та прокуратури розібратись в законності існування та діяльності організованих груп, які діють на межі між сепаратизмом та тероризмом, але хочемо застерегти від гальмування цієї справи. Бо якщо цього разу керівництво приватної армії уникне відповідальності, відчуття безкарності спричинить нову хвилю злочинів та беззаконня у нашому місті.", – вказано в зверненні.

До акції доєднались такі добровольчі батальйони, як "АЙДАР", "АЗОВ", "БУГ", 14 бригада, ГФ "Самооборона Волині", та багато інших волинських та рівненських батальйонів.

Учасники акції передали звернення керівникам Управління СБУ, Волинської обласної прокуратури та Національної поліції.

"Панове керівники держави! Ми воювали для того, щоб був спокій, а в нас нищать майно, б’ють активістів. Владо, ми вас обрали і дали вам право сили. Або ви наведете порядок в Луцьку та повернете спокій на наші вулиці, або ми залишаємо за собою право самостійно захищати своє життя, а також життя своїх рідних та друзів! Честь маємо!", – підсумували в зверненні.

Окрім того, учасники акції наголошують на свавіллі судової гілки, оскільки волинські суди і далі судять бійців 51-ї бригади, під різними мотивами притягують до суду і бійців інших батальйонів. А за особливо тяжкі злочини, громадян звільніють відразу в залі суду.


Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?
Последние новости
20:01
РФ повредила крупнейшую ТЭЦ Харькова и подстанции: в городе объявили чрезвычайную ситуацию
89
19:54
Гороскоп на 4 февраля: прогноз для каждого знака зодиака
158
19:35
Обстрел Киева: более 1100 домов остались без тепла, из систем отопления вновь сливают воду
191
19:16
Замерзание дизельного топлива: как защитить двигатель в мороз
260
18:57
Финансовый гороскоп на неделю: кого из знаков зодиака ждет прибыль
314
18:38
Синоптик объяснил, почему эта зима кажется особенно холодной
276
18:19
Зеленский ввел новые санкции против Фирташа
261
18:00
Командира военной части в Киевской области уличили в хищении продуктов
326
17:41
Переохлаждение и обморожение: как сохранить здоровье
209
17:22
Генсек НАТО в полупустом зале Рады озвучил план действий после завершения войны
494
17:03
Жизнь четырех знаков зодиака вот-вот ощутимо поменяется к лучшему
956
16:44
Морозы в Украине: в Кирилловке Азовское море замерзло более чем на 200 метров от берега
396
16:25
Второй раунд переговоров в Абу-Даби: в Кремле раскрыли, кто поедет в ОАЭ
334
16:06
Госдолг Украины превысил 9 триллионов гривен, - Минфин
405
15:47
Морозы в Украине могут затянуться: когда придет очередное похолодание
518
15:28
Графики не действуют: в нескольких областях применены экстренные отключения света
336
15:09
ГБР задержало офицера одного из районных ТЦК Киевской области за систематическое физическое насилие над военнообязанными
391
14:50
Массированная атака РФ на энергетику: сотни тысяч человек остались без тепла
320
14:31
В Киеве в результате российской атаки поврежден музей под монументом "Родина-мать"
325
14:12
В Украину идет новое похолодание, - синоптик
3.1т
13:53
Курс валют в банках и обменниках: сколько сегодня стоит доллар
359
13:34
ИИ-боты уже собираются "избавиться" от людей в новой соцсети
364
13:15
Гороскоп на 3 февраля по картам таро: кто из знаков зодиака получит мощный заряд энергии
525
12:56
Украина согласовала с США и Европой план реагирования на возможные нарушения РФ будущего соглашения о прекращении огня, - Reuters
411
12:37
С 5 февраля ядерное оружие больше никто не будет контролировать: есть ли угроза войны
433
12:18
УЗ ограничила движение поездов на отдельных направлениях
335
11:59
В Украине собираются усложнить процедуру открытия банковских счетов
530
11:40
ПФУ сократил выплаты пенсий за январь
932
11:21
Резкие колебания температур и незначительные осадки: прогноз погоды до конца недели
351
11:02
Астрологи уточнили, какому знаку зодиака повезет 3 февраля
587
10:43
Решение властей оставило часть пенсионеров без пенсий на 2-3 месяца
1.1т
10:24
Моди не подтвердил отказ Индии от российской нефти
393
10:05
Каким будет курс доллара в ближайшее время: прогноз банкира
684
09:46
Морозы в Украине: синоптик уточнила, когда начнет теплеть
578
09:27
Гороскоп на 3 февраля: прогноз для всех знаков зодиака
604
09:08
Ночной комбинированный удар по Киеву: что известно о последствиях атаки
643
08:57
"Не получится отсидеться": военный объяснил, почему нельзя затягивать с возвращением из СЗЧ
1.3т
08:34
Чтобы не отключили Starlink: как зарегистрировать терминал через "Дію" или ЦНАП
369
Больше новостей

Продолжая просматривать vesti-ua.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie