Вибори 2019

» » » У САП повідомили про передачу в суд обвинувального акту для розгляду по суті «газової справи» Онищенка
30-05-2017, 12:55

У САП повідомили про передачу в суд обвинувального акту для розгляду по суті «газової справи» Онищенка

Олександр Онищенко на прес-конференції, архівне фото
751

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили про затвердження складеного детективами обвинувального акту у так званій «газовій справі», який вранці 30 травня має бути скерований до суду для розгляду по суті. Про це йдеться в повідомленні САП на сторінці у Facebook від 29 травня, передає Радіо Свобода.

«Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективами НАБУ завершено вручення обвинувальних актів восьми підозрюваним та їх захисникам у так званій «газовій справі». Після більш як тримісячного ознайомлення сторони захисту із матеріалами досудового розслідування 29 травня прокурором САП затверджено складений детективами обвинувальний акт, який 30 травня 2017 року буде скеровано до суду для розгляду по суті», – йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури, підозрюваним інкримінуються злочини за кількома статтями, зокрема участь у злочинній організації, створеній Олександром Онищенком з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, заволодіння майном ПАТ «Укргазвидобування» в особливо великих розмірах, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації службового підроблення тощо.

«На черзі ще 9 підозрюваних, які знаходяться в розшуку, в тому числі і Олександр Онищенко, щодо яких в найближчий час САП клопотатиме про спеціальне досудове розслідування», – додали у САП.

15 червня 2016 року НАБУ та Спеціальна антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, що завдало збитків державі у розмірі понад 3 мільярди гривень унаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених із ПАТ «Укргазвидобування». Відповідно до доказів, отриманих під час досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу є депутат Верховної Ради України Олександр Онищенко.

Сам він заперечує свою причетність до цього, називає порушену справу тиском на нього з метою відібрати його бізнес і заявляє, що отримав притулок в одній із країн ЄС. Підтвердження цьому наразі немає.

У липні минулого року Верховна Рада позбавила Онищенка депутатської недоторканності, та якраз перед цим він виїхав із України. На допит до НАБУ до Києва на початку серпня він не прибув.

4 травня у НАБУ заявили, що їм відомо про місцезнаходження депутата Олександра Онищенка і вони звернулись до силових структур у цій країні щодо його затримання.


Загрузка...