Як українці оцінюють ситуацію в країні та діяльність влади: опитування

11-11-2019, 23:36 / Автор: Інна Волєва
/
Читати українською
Як українці оцінюють ситуацію в країні та діяльність влади: опитування
1.6т

З 1 по 7 листопада 2019 року Центр Разумкова досліджував оцінку громадянами ситуації в Україні, діяльність влади, рівень довіри до соціальних інститутів та політиків, пише «Судово-юридична газета».

Було опитано 2 015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

За результатами опитування, 37,5% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 35% — що події розвиваються в неправильному напрямі.

Оцінюючи ситуацію в країні в цілому порівняно з початком 2019 року, 48% українців вважають, що вона не змінилася, тоді як 26% впевнені, що загальна ситуація в країні погіршилася, а 15% — що покращилася.

Оцінюючи зміни в різних сферах суспільного життя за цей період, найчастіше респонденти вважають, що ситуація не змінилася (виняток становить рівень цін і тарифів, де найчастіше зазначається погіршення ситуації).

Сфери, в яких покращення відзначається респондентами на статистично значущому рівні частіше, ніж погіршення:

  • рівень свободи слова (на покращення вказують 20% опитаних, на погіршення — 14%);
  • рівень демократії (відповідно 17% і 14%);
  • обороноздатність країни (відповідно 19% і 16%);
  • міжнародний імідж України (відповідно 25% і 22%).

Сфери, в яких погіршення відзначається на статистично значущому рівні частіше, ніж покращення:

  • рівень цін і тарифів (на погіршення вказують 50% респондентів, тоді як на покращення — лише 5%);
  • охорона здоров’я (відповідно 31% і 6,5%);
  • соціальний захист (відповідно 28% і 7%);
  • рівень добробуту родини (відповідно 27% і 8%);
  • оплата праці (відповідно 24% і 5%);
  • упевненість громадян у завтрашньому дні (відповідно 31% і 14%);
  • рівень стабільності (відповідно 28% і 12%);
  • економічне становище країни (відповідно 23,5% і 9%);
  • ситуація зі злочинністю (відповідно 22% і 7%);
  • пенсійне забезпечення (відповідно 21% і 6%);
  • освіта (відповідно 19% і 6%);
  • дотримання законності державними службовцями (відповідно 17% і 13%);
  • становище російськомовного населення (відповідно 11% і 7%).

Якщо порівняти з попередніми місяцями, зменшилася частка тих, хто вважає, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років (у вересні 2019 р. показник становив 41%, у жовтні — 34%, а за даними останнього опитування — 29%), частки тих, хто вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становили відповідно 40%, 43,5% і 46%, що не здатна їх подолати — відповідно 6%, 10% і 11,5%.

Серед державних та суспільних інститутів найчастіше довіра висловлюється до:

  • Збройних сил України — 70%;
  • волонтерських організацій — 70%;
  • Президента України — 68%;
  • Церкви — 65%;
  • Державної служби з надзвичайних ситуацій — 63%;
  • добровольчих батальйонів — 62%;
  • Національної гвардії України — 58%;
  • Державної прикордонної служби — 57,5%;
  • ЗМІ України — 54%;
  • громадських організацій — 51%.

Недовіра найчастіше висловлюється ЗМІ Росії (не довіряють їм 80% опитаних), державному апарату (чиновникам) (68,5%), політичним партіям (66%), комерційним банкам (66%), Національному банку України (52%).

Характеризуючи дії влади, українці вважають, що нова влада намагається покращити ситуацію в країні, але їй це поки що переважно не вдається зробити (такої думки 44% респондентів, у жовтні 2019 року так вважали 41,5% респондентів), 25% опитаних вважають, що нова влада намагається покращити ситуацію в країні і багато в чому їй це вдається (у жовтні — 29%), і 23% — що нова влада не намагається покращити ситуацію в країні, а лише імітує зусилля в цьому напрямі (у жовтні цю точку зору поділяли 20% опитаних).

Частка респондентів, які відповіли, що дії нової влади виправдали їх сподівання, порівняно з жовтнем зменшилася з 23% до 17%, незмінною (5%) залишилася частка тих, хто відповідає, що дії нової влади виявилися кращими, ніж вони очікували, з 9% до 14% зросла частка тих, хто заявив, що нова влада не виправдала їх сподівань, і незмінними на статистично значущому рівні залишалися такі показники: 12% у жовтні і 13% у листопаді зазначили, що від нової влади вони нічого доброго не очікували, так і сталося, відповідно 6% і 7% — що вони від нової влади нічого доброго не очікували, але вона виявилася ще гіршою, ніж вони думали. А найчастіше (40% опитаних у жовтні і 37% громадян у листопаді) дотримуються думки, що ще занадто рано давати оцінку діям влади.

Хоча найчастіше громадяни України вважають, що нинішня влада краща, ніж попередня, проте частка згодних із цим порівняно з жовтнем знизилася з 48% до 43%. З 27% до 30% зросла частка тих, хто вважає, що вона нічим суттєво не відрізняється від попередньої, з 8% до 12% — тих, хто вважає, що вона гірша за попередню.

Оцінюючи рівень довіри до політиків та громадських діячів, лише до трьох з-поміж тих, чиє прізвище було представлене в опитувальнику, довіра висловлюється частіше, ніж недовіра: В. Зеленський (йому довіряють 68% опитаних, не довіряють — 24%), Д. Разумков (відповідно 52% і 31%) та О. Сенцов (відповідно 36% і 29%). Значна частка респондентів висловлюють довіру С. Вакарчуку (37%) і О.Гончаруку (34%), але стосовно першого з них число тих, хто йому не довіряє (48%) перевищує число тих, хто довіряє, а стосовно другого — частка тих, хто не довіряє (36,5%), статистичного значуще не відрізняється від частки тих, хто довіряє.

Недовіра найчастіше висловлюється П. Порошенку (79%), В. Медведчуку (75%), Ю.Тимошенко (70%), А. Авакову (69%), Ю. Бойку (68%).




Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?
Последние новости
22:57
В Крыму уничтожен российский десантный катер БК-16
402
22:43
В Украине станет холоднее: прогноз на 20 февраля
371
22:19
"Я завершил 8 войн": Трамп сделал громкое заявление и высказался об Украине
443
22:03
ВСУ пошли в контратаку на одном из участков фронта: подробности от военных
555
21:58
США на пороге финансового кризиса и обвала доллара: как это отразится на кошельках украинцев
715
21:33
Украинские паралимпийцы не будут бойкотировать Паралимпиаду-2026 из-за допуска россиян под своим флагом
363
21:14
У Путина уверены в отмене антироссийских санкций
371
20:56
Партия Орбана пугает венгров войной. Оппозиция отвечает: "бездушная манипуляция"
409
20:41
Оккупанты сдались в плен через чат-бот: детали уникальной операции под Купянском
610
20:18
Подрыв "Северных потоков": СМИ сообщили о роли ЦРУ
505
20:01
Экс-принца Эндрю арестовали: Чарльз III отреагировал
421
19:54
Гороскоп на 20 февраля: прогноз для каждого знака зодиака
888
19:35
"Новый Нострадамус" опубликовал серию впечатляющих прогнозов на 2026 год
2.1т
19:16
Правоохранители Украины, Польши и Молдовы раскрыли масштабную наркосеть
416
18:57
Индексация пенсий в марте: кому выплаты не повысят
1.9т
18:38
Чиновник раскрыл причину, почему асфальт на дорогах сошел вместе со снегом
501
18:19
Стрельба на Буковине: работник спецподразделения полиции угрожал пистолетом гражданским
1.3т
18:00
Эти три знака зодиака будут на гребне волны минимум до конца февраля
17:41
Дело Эштейна: бывшего принца Эндрю арестовали
424
17:22
НАБУ и САП опубликовали новую часть записей по делу «Мидас»
487
17:03
Мерц не видит шансов на скорое завершение войны в Украине, - Spiegel
402
16:44
Никакого отравления в Раде не было: что заявили в пресс-службе парламента
482
16:25
Кто из украинцев имеет право на доплату к пенсии в 2026 году: что говорит закон
849
16:06
Рада в марте может ввести жесткие ограничения для "уклонистов" и СОЧ, - нардеп
2.2т
15:47
Экс-президент Южной Кореи, который незаконно ввел военное положение, получил пожизненное заключение
504
15:28
ЕС хочет добиться вывода войск РФ из Беларуси, Грузии, Армении и Приднестровья
670
15:09
Курс валют: как банки и обменники реагируют на рекорд стоимости евро
466
14:50
Перерасчет за отопление в Киеве: когда пересчитают платежки
454
14:31
Доллар или евро? Какую валюту лучше покупать украинцам
886
14:12
Гороскоп на 19 февраля по картам таро: прогноз для всех знаков зодиака
506
13:53
Украинец на BMW врезался в автомобиль кортежа премьера Черногории
647
13:34
Назван самый популярный автомобиль в мире в 2025 году
820
13:15
США не хотят видеть делегацию Украины на саммите альянса в Анкаре, - Politico
1.9т
12:56
Потеря доступа к Starlink имеет решающее значение для РФ, - Bloomberg
419
12:37
Курс валют в банках и обменниках: сколько сегодня стоит доллар
426
12:18
В Балтийском море начались крупнейшие учения НАТО, - Bild
408
11:59
Астрологи уточнили, какому знаку зодиака повезет 19 февраля
577
11:40
США планируют вывести остатки своего военного контингента из Сирии, - BBC
423
Больше новостей

Продолжая просматривать vesti-ua.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie