Українська влада незаконно передала греко-католикам у Львові 23 римсько-католицькі храми, ще кілька храмів – православним і протестантам. Про це заявив у інтерв’ю журналістові видання GAUDETE.ru Архиєпископ-митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький, пише Polukr.Net
Говорячи про долю колишніх римсько-католицьких храмів у Львові, митрополит Мокшицький зауважив, що після ІІ Світової війни, «коли на цих землях встановилася комуністична влада, вона ліквідувала католицьке життя. Були повністю знищені структури Греко-Католицької Церкви і, здебільшого, те саме сталося з Римсько-Католицькою Церквою. Відбирали храми, віддаючи їх під кінотеатри, театри, органні зали, а частіше під склади добрив або корівники».
Мокшицький каже, що коли Україна отримала незалежність і українська влада отримала ці храми в управління, вона «не повернула їх колишнім власникам, але віддала їх знову в руки інших».
«Нам боляче, що нинішня українська влада вчинила так само, як вчинили комуністи. Ті забрали греко-католицькі церкви і віддали їх православним, а тепер демократична влада в демократичній країні віддала римсько-католицькі церкви в руки інших, незаконних власників. У радянські часи в нас тут забрали 126 церков. У самому Львові нинішня демократична влада незаконно віддала греко-католикам 23 наші храми, кілька церков православним і навіть протестантам. У той час як римо-католицькій громаді не повернули жодної церкви», – додав Мечислав Мокшицький.
На його переконання, церковні громади, які взяли ці храми, не питаючи про згоду РКЦ, «не мали морального права цього зробити». «Тепер вони моляться в незаконно привласнених храмах, можна сказати, вкрадених в іншої громади», – каже Мокшицький.
Мокшицький переконаний, що згадані храми – власність РКЦ: «Нам кажуть, що «коли тут усім володіли поляки – було польське, тепер немає поляків – стало українським». Неправда. Це була і є власність Римо-Католицької Церкви. Від наших церковних будівель ми не відмовляємося, і на них, як і раніше, претендуємо. І будемо постійно нагадувати про своє право на них. Хоча, ймовірно, не всі будівлі будуть нам необхідні. Але в рамках співпраці або в знак доброї волі ми можемо передати їх у користування греко-католиків».
Як зазначає Релігійна інформаційна служба України (РІСУ), греко-католики ще 2011 року дали відповідь на такі самі звинувачення з боку Митрополита Мечислава Мокшицького. Зокрема, наголосили, що «не відібрали в римо-католиків жодного діючого костелу. Місцева влада передала греко-католикам споруди, яких десятиліттями не використовували або ж вони були перетворені на склади, кінотеатри, дискотеки, а тому напівзруйновані або осквернені». Окрім того, додали в УГКЦ, багато храмів УГКЦ, відібраних більшовиками і після 1946 року переданих Православній Церкві, досі використовує ця Церква:«У 90-ті роки ХХ ст. органи влади передали греко-католикам занедбані приміщення колишніх храмів як компенсацію за храми неповернуті». В УГКЦ додали, що «римо-католики, число яких в Україні з відомих причин після ІІ Світової війни різко впало, в 90-ті роки через нечисленність не претендували на повернення колишніх храмів». А «за 20 років греко-католики привели занедбані споруди до належного стану коштом власної праці та фінансових пожертв», тож тепер ці храми стали осередками їхніх парафій.
«Владика не може не знати, що в його рідній Польщі також живуть греко-католики, які після Львівського псевдо собору 1946 року зазнали такої ж кривди, як і греко-католики в Україні: їхні храми були або зачинені, або ж передані римо-католикам і православним. Після падіння комунізму в Польщі через нечисленність греко-католики не претендували на всі свої храми. І сьогодні вони не звинувачують римо-католиків у «загарбанні» їхніх храмів», – наголосили в УГКЦ.
Напомним, Досрочный выход на пенсию в 2025 году: ПФУ объяснил, каких профессий это касается.
Ранее Вести-ua.net писали, Чи існує Українська Православна Церква в Україні?.
Также Вести-ua.net сообщали, В Вильнюсе грузовой "Боинг" упал на дом.
Почему вы можете доверять vesti-ua.net →