Не варто очікувати допомоги: боєць АТО дав поради, як відпустити війну

16-06-2017, 19:27 / Северин Илькив, Вести-UA.net
Бухати тижнями – не варіант
1.6т

Щоб повернутися до мирного життя після війни, бійцю потрібно зняти форму, зайнятися спортом, дивитися розважальні програми й не очікувати допомоги від інших.

Про це на порталі Вereza.today написав учасник АТО Віктор Сокуренко.

За його словами, ці поради випробувані на власному досвіді, адже він сам тричі намагався повернутися додому. Дві спроби були невдалі, і лише третя увінчалася успіхом.

По-перше, він порадив учасникам АТО запам’ятати одну річ – героями вони є лише для своїх рідних.

"Мати, дружина, батько, брат – вони назвуть тебе героєм. Для всіх інших ти звичайний мужик. І твої історії про війну здебільшого нікому не цікаві. Тобі не будуть кланятися, цілувати руки, говорити "спасибі" і надавати будь-яку допомогу і підтримку тільки тому що ти воював. Як би ти до цього не ставився – просто прийми цей факт, так все буде набагато легше, повір мені", –  написав Сокуренко.

За словами учасника АТО, щоб швидше повернутися до мирного життя після війни, необхідно зняти із себе форму.

"1. Зніми з себе форму. Припини тягати будь-які тактичні речі – від одягу до годинника. Так, це зручно, але припини. Носи громадянку – джинси, футболки, костюми, светри, куртки, незручну але красиве взуття... Навіть якщо ти і до війни тягав тактику – вилізь із неї хоча б на півроку. Дай своїй підсвідомості відпочити", – написав Сокуренко.

Учасник АТО також радить забути за алкоголь. Місяців три його взагалі не можна вживати в будь-якій кількості. А бухати тижнями, щоб нібито стало легше, – не варіант.

"2. Не пий алкоголь. Місяців зо три – взагалі. Адже ми з тобою чудово знаємо, які у нас зараз загострені почуття справедливості, підозрілість, запальність, і до яких методів вирішення проблем ми звикли. Спочатку себе і тверезим то складно контролювати, а якщо випити... Повір, я знаю купу чудових хлопців, які отримали кримінальні справи виключно через алкоголь. І "я закриюся вдома, побухаю тиждень і мене попустить" – теж не працює, перевірено. Так провалився мій перший раз, стало тільки важче", – зізнався Сокуренко.

Щоб легше пережити "перехідний період", варто зайнятися спортом. І ходити  в тренажерний зал не обов’язково – дієвими будуть навіть звичайні пробіжки.

"3. Займися спортом. Ходи в тренажерний зал, у секцію східних єдиноборств або боксу, навіть просто на турніки кожен день по годині. Заняття спортом заспокоюють, приносять впевненість у своїх силах і взагалі роблять усе те, чого ти очікував від алкоголю. Тому поміняй алкоголь на спорт – це вигідний курс", – порадив Сокуренко.

Допоможе й телевізор, а саме розважальні програми.

"4. Дивись більше розважальних передач і фільмів. Не про війну. Не читай новини про війну, не дзвони по 20 раз за день пацанам на передок, припини смикати волонтерів. Відпусти війну, дай їй пожити без тебе, ти вже багато зробив, відпочинь. Так, усі ці ванільні шоу і дурні фільми дратують шалено, але тобі треба зараз трохи цього ванільного божевілля. Тобі треба, щоб війна пішла кудись на другий план", – написав боєць АТО.

За його словами, якщо бійця турбують нічні хажи, йому просто необхідно звернутися до психіатра.

"5. Якщо жахи переслідують тебе – звернися до психіатра. Скажу чесно, я сам періодично ходив в атаку уві сні, приємного в тому мало, особливо коли ти будиш криком половину будинку. Якщо не знаєш розумного фахівця – напиши мені, обов'язково пораджу, я спеців у багатьох містах знаю, тому що вже допомагав друзям", – написав Сокуренко.

На його думку, робота в охоронних агенствах для військових – під забороною.

"6. Не йди на роботу в охоронні агентства. Пам'ятай, для деяких особистостей у нашому суспільстві ти, перш за все, людина, що вміє поводитися зі зброєю і бувала в різних ситуаціях. Ці особистості вважають, що тобі вбити – як на асфальт плюнути. Вони будуть пропонувати тобі роботу під приводом "потрібно охороняти хороших людей від поганих", підгодовувати різними сумами грошей, водити в ресторани і показувати, що ти можеш легко отримати шикарний рівень життя. Наспраді вся ця історія закінчиться в'язницею або могилою. Будь розумним і не давай себе використовувати", – порадив Сокуренко.

І останнє правило, на яке варто звернути увагу, стосується психологічного моменту. За словами Сокуренка, бійцю АТО не варто очікувати допомоги від інших. Це найпоширеніша помилка більшості військових.

"7. Не чекай допомоги від інших, бери справу в свої руки. Найпоширеніша помилка – це вірити в те, що тебе, після повернення на громадянку, прибудують у хороше тепле місце і ти як сир у маслі кататимешся. Просто констатую факт – якщо в перші кілька тижнів після повернення тобі ніхто не допоміг, то не чекай, допомоги, найімовірніше, не буде", – написав Сокуренко.

Він заначив, що якщо виконувати ці сім правил, вже через три місяці можна відчути різницю.

"Починай поступово створювати себе заново сам. Добре, якщо ти можеш фінансово собі дозволити місяці три пожити без роботи – тоді зроби так. Займися спортом, риболовлею, переглядом фільмів, читанням книг і романтичними стосунками з дівчиною, максимально абстрагується від війни. Головне – не пий. І повір, через три місяці ти відчуєш різницю. І ось тоді приступай до пошуків заробітку. Кудись влаштуватися, розпочати власну справу – не суть, просто розраховуй сам на себе", – підсумував Сокуренко.


Ты еще не подписан на Telegram? Быстро жми!

Читайте Вести-UA.net в Google News