• vesti-ua.net
  • »
  • Новости
  • »
  • Общество
  • »
  • ТЦК не имеют полномочий: юристы с интересом обсуждают оправдательный приговор "уклонисту"

ТЦК не имеют полномочий: юристы с интересом обсуждают оправдательный приговор "уклонисту"

Интерес юридического сообщества вызван мотивацией судьи
30-08-2023, 16:54 / Автор: Оксана Лінська
/
Читати українською
ТЦК не имеют полномочий: юристы с интересом обсуждают оправдательный приговор "уклонисту"
7.6т

В соцсетях набирает обороты обсуждение приговора Зиньковского районного суда Полтавской области от 23 августа 2023 по делу 530/337/23. Фабула дела достаточно проста: военнообязанный обвинялся по статье 336 УК (уклонение от призыва). 16 января 2023 года ему была вручена повестка для отправки на военную службу в Вооруженные Силы Украины по мобилизации. 10 марта ему повторно вручили повестку, но военнообязанный для отправки на военную службу не явился.

Интерес юридического сообщества вызван мотивацией судьи, пишет sud.ua.

В частности, в этом приговоре судья отметил, что в Положении о территориальных центрах комплектации и социальной поддержки «речь идет о комплектовании личного состава территориальных центров комплектации и социальной поддержки, а не Вооруженных Сил Украины, а Закон «О воинской обязанности и военной службе » и Положение о прохождении гражданами военной службы в ВСУ предоставляет правовое основание для такого комплектования и никак не касается комплектования Вооруженных Сил Украины, а потому не дают работникам и государственным служащим территориального центра комплектования и социальной поддержки полномочий комплектовать Вооруженные Силы Украины военнослужащими, а только соответственно законодательства о труде, по трудовому договору (контракту), которое должно быть волевым решением такого наемного работника. Принуждение к трудовому договору является формой рабства».

Які аргументи навів суддя

Також, як вказує суддя, «вимога передати майнові права на персональні дані своєї фізичної особи, що містить конфіденційну інформацію про людину юридичній особі приватного права для внесення в свій Реєстр є незаконними, являється примушенням до цивільно-правових зобов`язань, вимаганням, шахрайські дії з метою заволодіння чужим майном».

Також суддя зазначає (орфографія збережена – прим. ред.), що «відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №698817 Міністерство оборони України має ідентифікаційний код юридичної особи 0034022. Форма власності - приватна власність. Дані про основний вид економічної діяльності: 84.22 діяльність у сфері оборони».

«Органом в системі органів виконавчої влади є Міністерство оборони України, який у відповідності до Конституції та законів України, існує як орган державної влади, який не є суб’єктом господарювання, а є юридичною особою не публічного права, що має бути створений на підставі закону прийнятого ВРУ, згідно ст.8 Господарського кодексу України та ч.2 , ч.3 ст. 81 ЦК України. Відповідно до ст. 8 ГК України, держава, органи державної влади не є суб’єктами господарювання .В зв’язку з цим Міністерство оборони України є органом приватного права.

Визначення: КОМПАНІЯ - суб`єкт господарювання юридична особа або фізична особа підприємець, або суб`єкт незалежної професійної діяльності, який надає професійні послуги, на умовах, передбачених цими Правилами.

Визначення: Код ЄДРПОУ (Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України) унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, створеному 1996 року.

Визначення: Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД) складова частина державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації в Україні. Класифікація призначена для використання органами державного управління, фінансовими органами та органами статистики.

Визначення: Директор (від лат, dirigo, фр. directeur «спрямовую, керую») посада, керівник підприємства чи навчального закладу, організації чи структурного підрозділу (колективу).

Жодна комерційна діяльність не може здійснюватися у правовому полі без реєстрації, включаючи присвоєння кодів КВЕД отримати їх зобов`язані абсолютно всі підприємства, навіть ті, які працюють без формування юридичної особи. Тому перед реєстрацією на власників створюваного бізнесу покладається обов`язок по визначенню специфіки майбутньої діяльності і фіксації свого рішення в цифровому позначенні. З цієї причини дуже важливо правильно підбирати коди, перед тим, як звернутися до того, хто привласнює КВЕД ОРГАНІЗАЦІЇ.

Привласнює КВЕД Фіскальна Податкова Служба.

Відповідно пункту 1 «Положення про Міністерство оборони України» (документ № 671-2014-п), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №671 26 листопада 2014 року, Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 12 статті 92 Конституції України зазначено, що виключно законами України визначається ОРГАНІЗАЦІЯ і діяльність органів виконавчої влади, основи державної служби, організації державної статистики та інформатики.

Аналіз вищенаведеного свідчить про те, що положення Закону України «Про Збройні Сили України» №1934-ХІІ від 06.12.1991 щодо організації діяльності Міністерства оборони України суперечить Конституції (Основному Закону) України, а Положення про Міністерство оборони України, суперечить Конституції України та Закону України «Про Збройні Сили України».

Наразі, суб`єкт «Міністерство оборони України» не утворений Законом України, а зареєстрований як суб`єкт господарювання з кодом ЄДРПОУ 0034022 та діє не відповідно Закону України, як того вимагає Конституція України (Основний Закон), а відповідно до «Положення про Міністерство оборони України» (документ № 671-2014-п), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №671 26 листопада 2014 року, що ідентифікує суб`єкта Міністерство оборони України як суб`єкта поза правовим полем», - продовжує суддя.

«В Законі України «Про Збройні Сили України» повноваження Міністерства оборони України не має жодної згадки про суб`єкт права Міноборони, жодного посилання на те, що Міноборони та Міністерство оборони України тотожні суб`єкти. Скільки б разів не використовувалось посилання на Міністерство оборони України в Законі «Про Збройні Сили України» назва суб`єкта Міністерство оборони України прописується незмінно повністю, що є юридично вірним, дає змогу ідентифікувати суб`єкта, не вводить в оману. Тому твердження, що Міноборони це Міністерство оборони України юридично нікчемне, означає суб`єкта поза правовим полем.

Таким чином, суд встановлює правоздатність, дієздатність та деліктоздатність, тобто правосуб`єктність суб`єкта Кабінету Міністрів України», - вказав суддя у вироку.

«Юридична особа з державною назвою КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ та кодом ЄДРПОУ 00031101 зареєстрований в іноземному реєстрі, який належить приватній іноземній компанії Dun & Bradstreet (D&B), як суб`єкт підприємницької діяльності з присвоєнням DUNS-номеру 552646506.

У відповідності до ПОЛОЖЕННЯ Про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України суб`єктами ЄДРПОУ є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання, тобто код ЄДРПОУ присвоюється суб`єктам господарювання.

Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи публічного права з назвою Кабінет Міністрів України та витяг з єдиного державного реєстру про вищезазначену юридичну особу у Центральному Держаному Архіві Вищих Органів України не зберігається.

Відомостей про утворення Кабінету Міністрів України в переглянутих документах Верховної Ради Української РСР (України) за серпень 1991 року у ЦДАВО не виявлено.

В документах Верховної Ради УРСР за 1991 рік в ЦДАВО зберігається Закон Української Радянської Соціалістичної Республіки від 18 квітня 1991 року № 980-ХІІ «Про утворення Кабінету Міністрів Української РСР».

Законом УРСР № 1554-ХІІ від 17 вересня 1991 року «Про внесення змін і доповнень до Конституції (Основного Закону) Української РСР» пунктом 16 постановлено у назві і тексті Конституції (888-09) слова «Українська Радянська Соціалістична Республіка», «Українська РСР» замінити словом «Україна».

Таким чином, Кабінет Міністрів Української РСР був переіменований на Кабінет Міністрів України», - вказав суддя у вироку.

Також, на думку судді, «так звані «Закони України» та УКАЗИ Президента, в тому числі «Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», «УКАЗ Президента «Про введення воєнного стану в Україні», «УКАЗ Президента України «Про використання Збройних Сил України та інших військових формувань», які легітимізуються під виглядом законів є авторськими творами, не мають конституційного підґрунтя, не являються законами по суті, не являються обов`язковими для виконання народом, є офертами від суб`єкта, що надає послуги з державного управління».

«Ці «нормативні акти» мають статус таких, що застосовуються, а не являються легальним діючим законодавством», - підкреслив суддя у вироку.

Отже, суддя вирішив «визнати невиним та виправдати у зв`язку з недоведеністю наявності в діях обвинуваченого складу цього злочину.

Кримінальне провадження по обвинуваченню у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 336 КК України закрити в зв`язку з не встановленням достатніх доказів для доведення його винуватості в суді».


Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Коли, на вашу думку, можливе закінчення війни в Україні?
Последние новости
11:40
Какому знаку зодиака повезет 12 сентября: прогноз астрологов
1
11:21
В Киев прибыли принц Гарри и глава МИД Польши
111
11:02
ФБР опубликовало видео побега предполагаемого убийцы Чарли Кирка
153
10:43
Учения "Запад-2025": какую угрозу несут совместные действия войск РФ и Беларуси
206
10:24
Курс доллара и евро на следующей неделе: какой прогноз
175
10:05
Часть Украины накроют дожди: в каких регионах сегодня ухудшится погода
194
09:46
Неспособность восточного фланга НАТО реагировать на нападения очевидна, - Financial Times
225
09:27
Гороскоп на 12 сентября: прогноз для всех знаков зодиака
451
09:08
Польша закрыла границу с Беларусью
242
08:57
Коллаборантам и госизменникам оставят пенсию: назван ее размер
545
08:34
NASA закрыло для китайцев вход на свои объекты
275
08:13
Трампу уже пора увидеть, что Путин насмехается над ним — Сикорский
329
07:58
Албания первой в мире назначила ИИ министром: что это значит
276
07:36
В руководстве ЕС считают, что война в Украине продлится минимум еще два года, - El Pais
447
07:14
Стало известно, куда летели российские дроны РФ в Польше
1.2т
22:57
Польша разворачивает около 40 000 военных на границе с РФ и Беларусью
447
22:43
Дождей в Украине станет больше: прогноз на 12 сентября
448
22:19
Захарова отреагировала на интервью Аллы Пугачевой
3.8т
22:03
США возвращают посольство в Минск
386
21:58
"Мадяр" обратился к народу Польши
2.1т
21:33
Путин возродил систему каторжных работ времен Сталина и ГУЛАГа
981
21:14
Лукашенко освободил более 50 политзаключенных
365
20:56
Зеленский объяснил, что самое страшное в атаке России по Польше
643
20:41
Россияне упорно пытаются обойти Покровск — 68-я ОЕБР
514
20:18
Венгрия обвинила Киев в ухудшении отношений между двумя странами
563
20:01
США сняли санкции с "Белавиа": представитель Трампа заявил, что "это только начало"
810
19:54
Гороскоп на 12 сентября: прогноз для каждого знака зодиака
1.4т
19:35
Рубль продолжает дешеветь: "деревянный" обновил многомесячные минимумы
719
19:16
Вслед за Польшей Латвия тоже закрывает небо у границы с РФ и Белоруссией
451
18:57
Температура упадет, дожди не утихнут: прогноз погоді на завтра
461
18:38
В жизни этих знаков зодиака "черная полоса" подходит к концу
1.6т
18:19
Операция "Диаметр": в The Telegraph узнали, как элитное подразделение взорвало "Северный поток"
1.6т
18:00
В Польше сбивали российские дроны ракетами по 400 тысяч евро, - Bild
555
17:41
Убийство школьников в Винницкой области: что известно о конфликте, который привел к трагедии
916
17:22
Литва, Польша и Украина призвали усилить ПВО после атаки российских беспилотников
431
17:03
Вторжение российских беспилотников в Польшу: профессор раскритиковал НАТО
460
16:44
Три знака зодиака вскоре распрощаются с проблемами: кого ждет прорыв
2.2т
16:42
На Запорожском направлении на самолете Су-27 разбился летчик
1.3т
Больше новостей

Продолжая просматривать vesti-ua.net Вы подтверждаете, что ознакомились с Политикой конфиденциальности и согласны с использованием файлов cookie