Переломний момент: що буде з Україною через три роки

24-05-2017, 14:51 / Автор: Ілько Северин
/
В 2019 році закінчилась програма МВФ
2.9т

2020 рік… Давайте уявимо, де ми хочемо бути в 2020 році? Для чого ми зараз працюємо та чого хочемо досягти? Якою буде Україна не в далекому майбутньому для наших дітей чи онуків, а якою вона буде для нас за 3 роки?

В 2019 році успішно закінчилась програма МВФ. Українська економіка сильна та не залежить від зовнішньої підтримки. Українці вже відчули економічні результати реформ, закладених в 2016-17 роках, а також вже можуть здобути якіснішу освіту та отримують кращі медичні послуги.

Зросла довіра суспільства та бізнесу до влади.

Пройшла прозора приватизація великої кількості підприємств, які почали швидко розвиватися. Іноземні інвестори активно вкладають в Україну, а міжнародна спільнота визнає її гарним прикладом стрімкого розвитку.

А головне, наші люди вірять у майбутнє.

Уявили?

Цього цілком можливо досягти, якщо впровадимо структурні реформи, які відкладали останні 26 років.

Так, ці реформи складні. Але без них Україна не стане державою з потужною економікою та сталими демократичними інституціями, які зроблять її сильним гравцем на міжнародній арені.

Для успішного майбутнього Україна має зробити чотири впевнені кроки вперед — впровадити пенсійну та земельну реформи, запустити приватизацію і завершити реформу податкової сфери.

Перший крок — пенсійна реформа. Вона дозволить перетворити одну з найбільш розбалансованих пенсійних систем в Європі на сучасний механізм гарантування стабільних і гідних пенсій в майбутньому.

Система повинна бути самодостаньою. На нинішньому етапі, заходи мають бути спрямовані на скорочення дефіциту Пенсійного фонду, щоб не допустити колапсу солідарної пенсійної системи.

Якщо зараз нічого не робити, в перспективі декількох років держава не зможе забезпечувати людей пенсіями.

Система повинна бути справедливою. Це потребує посилення взаємозв’язку між внесками та виплатами.

Якщо людина відпрацювала певний стаж та сплатила страхові внески, то має право виходити на пенсію на загальних умовах. Якщо ж необхідного стажу немає, то людина виходить на пенсію пізніше. Реформа також має усунути зловживання і необґрунтовані пільги в пенсійній системі. Це справедливо.

Для запровадження наступних кроків в реформуванні пенсійної системи відповідно до кращих світових практик необхідно перш за все сконцентруватися на розвитку українського фондового ринку та збільшенні на ньому кількості якісних фінансових інструментів.

Другий крок — ліберальна земельна реформа. Успішне її впровадження дасть поштовх для розвитку українського сільськогосподарського бізнесу, залучення інвесторів і нових технологій. Без вільного ринку землі це неможливо.

Запровадження ринку також поверне повноцінне право власності людям, які мають землю, але не можуть нею розпоряджатися в повному обсязі. Це означає, що ті, хто захоче землю продати, купити або дати в заставу банку, щоб отримати кредит на розвиток бізнесу, зможуть легально та відкрито це зробити.

До лібералізації можна йти різними шляхами. Але для найскорішого ефекту від цієї реформи для економіки потрібно обирати швидкий шлях з мінімальною кількістю обмежень.

Третій крок — прозора приватизація — дозволить використати незадіяний потенціал для зростання економіки. Державні підприємства неефективні, їх активи розкрадаються та втрачають свою цінність.

Приватні інвестори будуть навпаки розвивати ці підприємства, вкладати в них гроші та впроваджувати технології для підвищення продуктивності.

Потрібно скоротити список державних підприємств, заборонених до приватизації, та значно спростити процедуру продажу.

Тимчасово залишаємо  незначну кількість підприємств в державній власності, але більшість має бути продані. Невелики підприємства - через електроні аікціони (Prozorro), великі підприємства — через професійних радників. Участь держави і Фонду державного майна при цьому має бути мінімальною — "бюрократія вбиває".

Четвертий крок — реформування фіскальної служби та створення аналітичної Служби фінансових розслідувань. Оновлення персоналу, спрощення процесів адміністрування, побудова системи правильної мотивації в Державній фіскальній службі (ДФС) необхідні для перетворення її у сервісну службу.

Це не вимагатиме змін до законів, але потребуватиме кропіткої спільної роботи Мінфіну та ДФС над зміною організації. Для цього найближчими днями розпочинаємо впровадження проекту реформування служби. 

А ось запуск Служби фінансових розслідуваннь потребуватиме прийняття окремого закону. Цей новий правоохоронний  орган буде ефективно розслідувати найскладніші економічні злочини проти держави та протидіяти ним,  але буде робити це без маскі-шоу, замовних обшуків і необґрунтованих кримінальних справ проти бізнесу.

Головне — Служба повинна бути прозорою та незалежною.

По-перше, так ми зможемо перейти до цивілізованої роботи держави з бізнесом і зменшити тиск правоохоронної системи на підприємців. Це важливо для поліпшення бізнес-клімату, і, відповідно, для економічного розвитку.

По-друге, в новій службі будуть нові люди, які раніше не працювали в правоохоронній системі, а працювали в фінансовому секторі, мають сильні аналітичні навички та після відбору пройдуть через спеціалізовані тренінги.

Така Служба зможе дійсно ефективно розслідувати махінації на фондовому ринку, схеми по ухиленню від сплати податків, розкраданню бюджету, відмиванню грошей, доведенню банків до банкрутства тощо. До цього часу, правоохоронці старого гарту чи то за небажанням, чи то за невмінням, цих схем ефективно розкривати не могли.

Саме зараз настав переломний момент. Саме на цій сесії Верховної Ради потрібно прийняти відповідні закони, щоб розпочати ці чотири реформи.

По-перше, будь-яка структурна реформа дає економічний ефект тільки через кілька років. Чим далі ми будемо відкладати, тим пізніше ми отримаємо результат. Не почнемо зараз — не отримаємо бажаний результат до завершення програми співпраці з МВФ, а значить будемо  знову шукати зовнішньої підтримки.

По-друге, ці чотири кроки є також ключовими для нашого успішного виходу на зовнішні ринки та для залучення прямих інвестицій. На кожній нашій зустрічі з іноземними інвесторами, я чув один меседж: головний показник — це здатність української влади підтримувати швидкий темп реформ і політична воля до прийняття складних рішень.

Запуск пенсійної та земельної реформ, справжній старт приватизації та створення Служби фінансових розслідувань є показниками нашої готовності надалі реформувати країну.

По-третє, успішне прийняття реформ дозволить нам успішно вийти на зовнішні ринки запозичень та суттєво знизити вартість цього фінансування. Це спростить всі операції з управління зовнішнім боргом і дозволить згладити піки виплат в 2019, 2020 та 2021 роках.

По-четверте, Україна стане політично впливовішою, тому що ми покажемо, що знаємо свої проблеми та вміємо їх самостійно та ефективно вирішувати. Сильна економіка, яка стане результатом цих реформ, означає більший політичний вплив на міжнародному рівні.  

По-п'яте, буде повернуто довіру суспільства до влади та до реформ.

Всі чотири кроки ми маємо зробити за один складний, але стрімкий похід в майбутнє. Головне консолідувати наші зусилля, щоб подолати цей рубікон. 

Якщо зробимо все правильно, то там нас всіх буде чекати сучасна україньска економіка та сильна держава.

Джерело: epravda.com.ua

Напомним, В Польше изменили закон о помощи беженцам.

Ранее Вести-ua.net писали, Три роки на Банковій: що відбувається з бізнесом Порошенка.

Также Вести-ua.net сообщали, Снаряды Excalibur: эффективность оружия в Украине резко упала до 6%.

Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Последние новости

23:11
Майская неожиданность: жизнь трех Зодиаков полностью изменится
605
22:57
Украине разрешили бить западным оружием по России, - глава МИД Латвии
264
22:43
ВСУ расстреляли колонну оккупантов из артиллерии и минометов: BILD о бое под Красногоровкой
389
22:19
Оккупанты выселяют украинцев из домов в Голой Пристани, Коханях и Гладковке – ЦНС
555
22:03
Украину прогреет до +25°: где будет теплее всего
270
21:58
Когда перед Пасхой можно убирать на кладбище: что говорят традиции и церковь
759
21:33
"Зубами буду грызть", - в РФ криминальные авторитеты рвутся на войну
820
21:14
Бой Ломаченко – Камбосос: букмекеры определили фаворита чемпионского поединка
394
20:56
Запасы снарядов Пентагона истощены из-за помощи Украине и Израилю
315
20:41
Армия РФ расширила прорыв на Авдеевском направлении и захватила еще два села, - Рёпке
583
20:18
ФСБ допросила еще одного зама Шойгу: разведка Британии объяснила, что происходит
597
20:01
ВСУ разнесли полигон с российскими военными тремя ATACMSами: ракеты упали в скопление войск РФ
806
19:53
Гороскоп на май: для каких знаков зодиака месяц будет благоприятным
874
19:35
В Украине за 2023 год стало больше миллионеров, - Гетманцев
382
19:17
В Раду подали законопроект о создании частных военных компаний в Украине
467
18:59
Астрологи назвали самые веселые знаки зодиака: кто является душой компании
498
18:41
Количество открытых ФЛП достигло рекорда с начала года
321
18:23
СМИ вновь получат доступ к кулуарам Верховной рады
346
18:06
Гороскоп на май: каким знакам зодиака повезет с деньгами
1.4т
17:48
Мобилизация инвалидов с мая: кого могут отправить в ВСУ
762
17:30
Снаряды Excalibur: эффективность оружия в Украине резко упала до 6%
977
17:12
Погода на 2 мая: что прогнозируют синоптики
397
16:54
Первые F-16 могут появиться в Украине после Пасхи
512
16:36
Имеют отсрочку от мобилизации или бронирование: кто сейчас обновляет данные в ТЦК
681
16:18
Доллар снова подорожал: какие курсы валют в обменниках
516
16:00
Астрологи узнали, какому знаку зодиака повезет 1 мая
586
15:42
Мобилизация в Украине: адвокат ответил, можно ли теперь отказаться от медосмотра
1.1т
15:24
Ночной обстрел Одессы: чем оккупанты ударили по городу
454
15:07
В Запорожской области хотят строить подземные школы
343
14:49
Цены на овощи и фрукты в мае: что прогнозирует эксперт
339
14:31
Заморозки вернутся: когда в Украине похолодает
697
14:13
Эти три знака зодиака окажутся счастливчиками начала мая
1.5т
13:55
В Белом доме рассказали о новом этапе переговоров США с Украиной
519
13:37
Статус "ограниченно пригодных" отменен: когда идти на повторную медкомиссию
793
13:19
Создана на основе реального человека: МИД представило ИИ пресс-секретаря Викторию
399
13:01
Эксперт объяснил, сколько российских НПЗ надо уничтожить, чтобы это повлияло на ход войны
603
12:43
Мобилизация по-новому и изменения для водителей: что ждет украинцев в мае
655
12:25
Пасха в Киеве: горожан просят не идти в церкви
710
Больше новостей