У країнах з розвиненим книговиданням вихід книжки неможливий без участі літературного агента, який пропонує рукопис автора потенційним видавництвам. В Україні літературних агентів не дуже багато. Якщо у вас немає фінансової можливості найняти літагента, все ж не варто засмучуватися. Ви пройшли всі муки творчості та написали шедевр, невже талановитого автора так легко переконати опустити руки і занепасти духом? Невже ваш рукопис не заслуговує на світове визнання (або: принаймні потрапити до рук вдячному читачеві)?
Для початку радимо ознайомитися з порадами бувалих письменників у статті «Як самостійно видати книжку». Якщо коротко і жартома, то, щоб опублікувати своє творіння, потрібно:
- Визначитись із жанром та стилем.
- Написати книгу.
- Фідбек. Дати почитати рукопис неупередженому читачеві.
- Вигадати книзі назву, якщо звичайно ще не цього не зробили.
- Знайти редактора (навіть якщо ви доктор філологічних наук – усім властиво пропускати деякі помилки).
- Яскрава обгортка, або «зустрічають по одежі». Переконатися, що у вашої книги буде пристойна обкладинка!
- Відформатувати рукопис.
- Визначити ціну книги.
- Видати її нарешті.
- Обов’язковий пункт! Гучно відсвяткувати приголомшливий читацький успіх.
Радимо уважно придивитися до третього пункту. Фідбек – запам’ятайте це слово, воно має бути ключовим на кожному етапі написання. Якщо всі стадії вже героїчно пройдені, і, як то кажуть, шляху назад немає, принаймні покажіть комусь фінальний варіант. Так ви почуєте, чи здатна обрана тема зацікавити когось, окрім вас. Дізнаєтеся, чи зрозумілим є ваш «почерк» для пересічного читача. Усі по-різному формулюють думки, погодьтеся. Дозвольте комусь поглянути на плоди вашої праці свіжим поглядом і не бійтеся здорової критики. Недарма ж кажуть: критика – рушій прогресу. Тепер безпосередньо про опублікування. Одразу зазначимо: це складно, але для відважного автора немає нічого неможливого.
Тож у вас є три шляхи: самопал (самвидав), публікація у видавництві (у цьому випадку є шанс на гонорар) та у вигляді електронної книги. Перший: шукаєш гроші, друкуєш, поширюєш – і це все сам-самісінький. Другий: надсилаєш рукопис видавцю, чекаєш відповіді, отримуєш її, працюєте над усім спільно з редакцією і – вуаля – шукаєш свої книжки на полицях книгарень. Третій: шукаєш інтернет-видавництво, виконуєш усі вимоги, а якщо ти маловідомий автор – покриваєш частину витрат та розміщуєш свій витвір на платформі, де кожен охочий зможе ним насолодитися.
Основні моменти для автора-новачка ми висвітлили. Сподіваємося, було корисно і цікаво. Ми віримо, що ви подолаєте всі перепони і виданий рукопис зробить щасливим не одного читача! А ще більше цікавої інформації шукайте на сайті Gwara Media.
Напомним, Отключение света: в большинстве областей изменились графики.
Ранее Вести-ua.net писали, Как родителям быстро найти репетитора на сайте BUKI? Где репетиторам искать новых учащихся?.
Также Вести-ua.net сообщали, До конца года этим шести знакам зодиака сказочно повезет.
Почему вы можете доверять vesti-ua.net →