Для профілактики раку шийки матки у столиці безкоштовно вакцинують дівчаток 9-15 років.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, пише pravda.com.ua.
У 2017 році відомство уперше закупило вакцину "Церварикс", яка використовується для специфічної профілактики папіломавірусу людини.
"Саме цей небезпечний вірус викликає рак шийки матки – одне з найпідступніших гінекологічних захворювань. У 2017 році такий діагноз поставлено майже 300 киянкам. Понад 10% із них звернулися до лікаря запізно. На обліку у столичних онкологів зареєстровано понад 3000 жінок, хворих на рак шийки матки", – зазначила Гінзбург.
Вона переконує, що запобігти хворобі можна, якщо зробити щеплення в юному віці.
Цим керівниця Департаменту охорони здоров’я пояснює рішення щодо закупівлі вакцини "Церварикс".
"У 2017 році коштом бюджету міста Києва закуплено понад 2000 доз вакцини на суму понад мільйон гривень. Наразі вже щеплено 700 дівчат", – розповіла Гінзбург.
Оскільки для проведення вакцинації проти папіломавірусу є специфічні вимоги – щеплення рекомендовані дівчатам віком від 9 до 15 років, які ще не почали жити статевим життям.
Вакцинацію проводять у 2-3 етапи.
Гінзбург радить батькам звертатися до сімейного лікаря, педіатра чи гінеколога, аби дізнатися про доцільність щеплення.
Водночас вчені ще посиленно сперечаються про роль вірусу папіломи людини в розвитку раку шийки матки.
Присудження в 2008-му році Нобелівської премії з медицини німецькому вченому Харальду цур Хаузену замість того, щоби стати тріумфом для ученого, кинуло тінь на всю організацію та змусило шведську поліцію розпочати розслідування.
Відкриття Цур Хаузена стосувалося ролі вірусу папіломи людини в розвитку раку шийки матки. Між тим стало відомо про зв'язок між фармацевтичною компанією AstraZenecа, що робила великі ставки на дві вакцини від ВПЛ, та ключовими фігурами в комітеті з медичної премії.
Тоді обвинувачення так і не було висунуто, а AstraZenecа стала одним зі спонсорів вебсайту Нобелівської премії.
Про те, що вірус папіломи людини в світі не лікується пише й відомий лікар-акушер та автор багатьох книг для майбутніх мам Олена Березовська.
Напомним, Гороскоп на неделю с 21 по 27 апреля: какие сюрпризы готовят звезды.
Ранее Вести-ua.net писали, Скільки коштують інфаркт та інсульт? Уряд дає 200 млн на медичний експеримент.
Также Вести-ua.net сообщали, В Германии взорвался электросамокат, пять человек получили ранения.
Важно! Материал подготовлен на основании последних, научно проверенных и актуальных исследований в сфере медицины. Материал, подготовленный vesti-ua.net, носит исключительно информационный характер и не является призывом к действию или основой для установления медицинского диагноза. Все решения, касающиеся здоровья, должны быть обязательно согласованы с Вашим лечащим врачом, призываем обязательно обращаться к специалистам.
Почему вы можете доверять vesti-ua.net →