ТЦК не имеют полномочий: юристы с интересом обсуждают оправдательный приговор "уклонисту"

Интерес юридического сообщества вызван мотивацией судьи
30-08-2023, 16:54 / Автор: Оксана Лінська
/
4.1т

В соцсетях набирает обороты обсуждение приговора Зиньковского районного суда Полтавской области от 23 августа 2023 по делу 530/337/23. Фабула дела достаточно проста: военнообязанный обвинялся по статье 336 УК (уклонение от призыва). 16 января 2023 года ему была вручена повестка для отправки на военную службу в Вооруженные Силы Украины по мобилизации. 10 марта ему повторно вручили повестку, но военнообязанный для отправки на военную службу не явился.

Интерес юридического сообщества вызван мотивацией судьи, пишет sud.ua.

В частности, в этом приговоре судья отметил, что в Положении о территориальных центрах комплектации и социальной поддержки «речь идет о комплектовании личного состава территориальных центров комплектации и социальной поддержки, а не Вооруженных Сил Украины, а Закон «О воинской обязанности и военной службе » и Положение о прохождении гражданами военной службы в ВСУ предоставляет правовое основание для такого комплектования и никак не касается комплектования Вооруженных Сил Украины, а потому не дают работникам и государственным служащим территориального центра комплектования и социальной поддержки полномочий комплектовать Вооруженные Силы Украины военнослужащими, а только соответственно законодательства о труде, по трудовому договору (контракту), которое должно быть волевым решением такого наемного работника. Принуждение к трудовому договору является формой рабства».

Які аргументи навів суддя

Також, як вказує суддя, «вимога передати майнові права на персональні дані своєї фізичної особи, що містить конфіденційну інформацію про людину юридичній особі приватного права для внесення в свій Реєстр є незаконними, являється примушенням до цивільно-правових зобов`язань, вимаганням, шахрайські дії з метою заволодіння чужим майном».

Також суддя зазначає (орфографія збережена – прим. ред.), що «відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №698817 Міністерство оборони України має ідентифікаційний код юридичної особи 0034022. Форма власності - приватна власність. Дані про основний вид економічної діяльності: 84.22 діяльність у сфері оборони».

«Органом в системі органів виконавчої влади є Міністерство оборони України, який у відповідності до Конституції та законів України, існує як орган державної влади, який не є суб’єктом господарювання, а є юридичною особою не публічного права, що має бути створений на підставі закону прийнятого ВРУ, згідно ст.8 Господарського кодексу України та ч.2 , ч.3 ст. 81 ЦК України. Відповідно до ст. 8 ГК України, держава, органи державної влади не є суб’єктами господарювання .В зв’язку з цим Міністерство оборони України є органом приватного права.

Визначення: КОМПАНІЯ - суб`єкт господарювання юридична особа або фізична особа підприємець, або суб`єкт незалежної професійної діяльності, який надає професійні послуги, на умовах, передбачених цими Правилами.

Визначення: Код ЄДРПОУ (Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України) унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, створеному 1996 року.

Визначення: Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД) складова частина державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації в Україні. Класифікація призначена для використання органами державного управління, фінансовими органами та органами статистики.

Визначення: Директор (від лат, dirigo, фр. directeur «спрямовую, керую») посада, керівник підприємства чи навчального закладу, організації чи структурного підрозділу (колективу).

Жодна комерційна діяльність не може здійснюватися у правовому полі без реєстрації, включаючи присвоєння кодів КВЕД отримати їх зобов`язані абсолютно всі підприємства, навіть ті, які працюють без формування юридичної особи. Тому перед реєстрацією на власників створюваного бізнесу покладається обов`язок по визначенню специфіки майбутньої діяльності і фіксації свого рішення в цифровому позначенні. З цієї причини дуже важливо правильно підбирати коди, перед тим, як звернутися до того, хто привласнює КВЕД ОРГАНІЗАЦІЇ.

Привласнює КВЕД Фіскальна Податкова Служба.

Відповідно пункту 1 «Положення про Міністерство оборони України» (документ № 671-2014-п), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №671 26 листопада 2014 року, Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 12 статті 92 Конституції України зазначено, що виключно законами України визначається ОРГАНІЗАЦІЯ і діяльність органів виконавчої влади, основи державної служби, організації державної статистики та інформатики.

Аналіз вищенаведеного свідчить про те, що положення Закону України «Про Збройні Сили України» №1934-ХІІ від 06.12.1991 щодо організації діяльності Міністерства оборони України суперечить Конституції (Основному Закону) України, а Положення про Міністерство оборони України, суперечить Конституції України та Закону України «Про Збройні Сили України».

Наразі, суб`єкт «Міністерство оборони України» не утворений Законом України, а зареєстрований як суб`єкт господарювання з кодом ЄДРПОУ 0034022 та діє не відповідно Закону України, як того вимагає Конституція України (Основний Закон), а відповідно до «Положення про Міністерство оборони України» (документ № 671-2014-п), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №671 26 листопада 2014 року, що ідентифікує суб`єкта Міністерство оборони України як суб`єкта поза правовим полем», - продовжує суддя.

«В Законі України «Про Збройні Сили України» повноваження Міністерства оборони України не має жодної згадки про суб`єкт права Міноборони, жодного посилання на те, що Міноборони та Міністерство оборони України тотожні суб`єкти. Скільки б разів не використовувалось посилання на Міністерство оборони України в Законі «Про Збройні Сили України» назва суб`єкта Міністерство оборони України прописується незмінно повністю, що є юридично вірним, дає змогу ідентифікувати суб`єкта, не вводить в оману. Тому твердження, що Міноборони це Міністерство оборони України юридично нікчемне, означає суб`єкта поза правовим полем.

Таким чином, суд встановлює правоздатність, дієздатність та деліктоздатність, тобто правосуб`єктність суб`єкта Кабінету Міністрів України», - вказав суддя у вироку.

«Юридична особа з державною назвою КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ та кодом ЄДРПОУ 00031101 зареєстрований в іноземному реєстрі, який належить приватній іноземній компанії Dun & Bradstreet (D&B), як суб`єкт підприємницької діяльності з присвоєнням DUNS-номеру 552646506.

У відповідності до ПОЛОЖЕННЯ Про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України суб`єктами ЄДРПОУ є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання, тобто код ЄДРПОУ присвоюється суб`єктам господарювання.

Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи публічного права з назвою Кабінет Міністрів України та витяг з єдиного державного реєстру про вищезазначену юридичну особу у Центральному Держаному Архіві Вищих Органів України не зберігається.

Відомостей про утворення Кабінету Міністрів України в переглянутих документах Верховної Ради Української РСР (України) за серпень 1991 року у ЦДАВО не виявлено.

В документах Верховної Ради УРСР за 1991 рік в ЦДАВО зберігається Закон Української Радянської Соціалістичної Республіки від 18 квітня 1991 року № 980-ХІІ «Про утворення Кабінету Міністрів Української РСР».

Законом УРСР № 1554-ХІІ від 17 вересня 1991 року «Про внесення змін і доповнень до Конституції (Основного Закону) Української РСР» пунктом 16 постановлено у назві і тексті Конституції (888-09) слова «Українська Радянська Соціалістична Республіка», «Українська РСР» замінити словом «Україна».

Таким чином, Кабінет Міністрів Української РСР був переіменований на Кабінет Міністрів України», - вказав суддя у вироку.

Також, на думку судді, «так звані «Закони України» та УКАЗИ Президента, в тому числі «Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», «УКАЗ Президента «Про введення воєнного стану в Україні», «УКАЗ Президента України «Про використання Збройних Сил України та інших військових формувань», які легітимізуються під виглядом законів є авторськими творами, не мають конституційного підґрунтя, не являються законами по суті, не являються обов`язковими для виконання народом, є офертами від суб`єкта, що надає послуги з державного управління».

«Ці «нормативні акти» мають статус таких, що застосовуються, а не являються легальним діючим законодавством», - підкреслив суддя у вироку.

Отже, суддя вирішив «визнати невиним та виправдати у зв`язку з недоведеністю наявності в діях обвинуваченого складу цього злочину.

Кримінальне провадження по обвинуваченню у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 336 КК України закрити в зв`язку з не встановленням достатніх доказів для доведення його винуватості в суді».

Напомним, Повышение пенсий в июне: кто получит доплату.

Ранее Вести-ua.net писали, Закон про безправну працю.

Также Вести-ua.net сообщали, Во сколько Украине обходится содержание одного мобилизованного: названы суммы.

Почему вы можете доверять vesti-ua.net →

Читайте vesti-ua.net в Google News

Последние новости

23:11
В Сеть попали кадры последнего выходы крейсера "Москва" из бухты Севастополя
457
22:57
"Украина готова": Зеленский прокомментировал вероятность переговоров с Путиным
817
22:43
Камбосос пообещал "отбить голову" Ломаченко и завершить его карьеру
385
22:19
Удавка ослаблена: поляки разблокировали один из пунктов пропуска Украины
329
22:03
Температура в Украине продолжает падать
380
21:58
Враг штурмует два направления: что происходит возле Крынок и Старомайорского
419
21:33
"Есть приказ": шаманка предупредила о "сакральной дате" 9 мая и планах России
994
21:14
В Дании сгорела самая старая биржа
395
20:56
Словакия против: Фицо сделал циничное заявление об Украине в НАТО
541
20:41
Зеленский подписал закон о мобилизации
636
20:18
Украина обесточила российские военные объекты в Брянске
442
20:01
Умер известный украинский писатель Дмитрий Капранов
440
19:53
Будут радоваться, как дети: эти два знака зодиака на днях ждет незабываемый сюрприз
1.1т
19:35
Украинские инженеры разработали подлодку, которая может запускать ракеты-торпеды
968
19:17
Блокирование польской границы: есть ли очереди на пунктах пропуска
420
18:59
Гороскоп здоровья на неделю: кому физическая активность поможет улучшить психологическое состояние
535
18:41
Кабмин утвердил порядок передачи данных из реестров: какие документы могут оказаться в "Дії"
748
18:23
Дневная температура значительно снизится: озвучен прогноз на ближайшие дни
482
18:06
Украина готова к переговорам, но не с Россией, - Зеленский
735
17:48
В Раде рассказали о последствиях ударов РФ по украинской энергетике: что будет с тарифами
497
17:30
Мобилизация авто для ВСУ: эксперты рассказали, как должна проходить процедура
1.6т
17:12
Сильные дожди и ощутимое похолодание: прогноз погоды на ближайшие дни в Киеве
427
16:54
Стоит быть готовым ко всему: военный эксперт объяснил, для чего враг создал группировку "Север"
629
16:36
Повышение пенсий в июне: кто получит доплату
868
16:18
Финансовый гороскоп на неделю: лишь несколько знаков зодиака смогут увеличить свои доходы
1.1т
16:00
Цены "кусаются": откуда в Украину весной завозят фрукты и ягоды
533
15:42
Будет новая война: таролог шокировала предсказанием
4.1т
15:24
Выплаты пенсионерам от ООН продлили: кто может получить деньги
1.2т
15:07
Законопроект о мобилизации направили на подпись Зеленскому
469
14:49
Эти три знака зодиака ощутят карьерный взлет этой весной
1.2т
14:31
Курс доллара и евро: что происходит в обменных пунктах
662
14:13
Мобилизация в Украине: кто должен явиться в ТЦК без повестки
1.7т
13:55
2024 год станет началом новой эры: старец-отшельник предсказал победу Украине
13:37
После коридора затмений три знака зодиака получат мощный толчок
848
13:19
Дожди и холод: синоптик рассказала, когда в Украине совсем испортится погода
614
13:01
В Украине стали больше покупать авто на бензине: какие модели выбирают водители
626
12:43
Афины не передадут Украине старые F-16, - премьер-министр Греции
712
12:25
Большой взрыв может быть мифом: что говорит новая теория
701
Больше новостей