Вибори 2019

» » Колгосп тварин в екологічному русі
22-02-2017, 08:30

Колгосп тварин в екологічному русі

В нашому екологічному русі приблизно така сама ситуація: всі екологічні організації рівні, але серед них є «більш рівні».
3.7т

У відомому оповіданні популярного англійського письменника Дж. Орвелла  «Колгосп тварин»  розповідається про сільськогосподарських тварин, які утримуються на фермі. Вони мешкають комуною та володіють рівними правами. Однак, при більш детальному розгляді стає зрозуміло, що деякі тварини мають більш рівні права. В нашому екологічному русі приблизно така сама ситуація: всі екологічні організації рівні, але серед них є  «більш рівні». Ці «більш рівні права», як можливо вважають їх посідачі, ґрунтуються на двох китах: наближеність до іноземних фондів та близькість до керманичів в Міністерстві екології. Чому? Тому що для іноземних фондів слід продемонструвати спроможність втілювати свої прожекти на державному рівні, а для цього потрібна дружба з посадовцями й підтримка Міністерства. Якщо ж хтось дозволить собі відпихнути цих «обраних» від годівниці, вони з вереском кидаються битися за свої  «більш рівні права».

30 березня 2016 року Мінприроди України отримала звернення МБО «Екологія-Право-Людина» на ім’я в.о. міністра екології пані Ганни Вронської з пропозицією створення електронної системи накопичення, аналізу та поширення природоохоронної інформації. Пізніше був підписаний меморандум про наміри, укладений між Мінприроди України, Департаментами екології Львівської та Закарпатської ОДА та МБО «Екологія-Право-Людина». Зрозуміло, що ця робота планувалася не безкоштовно, а за гроші, при цьому аж ніяк не символічні. В цьому випадку виникає питання, чому дане завдання не було оприлюднене, не мало громадського обговорення? Чому його виконання було доручено одразу «Екологія-Право-Людина», а не був об’явлений конкурс на найкращого виконавця?

В червні 2016 року цим питання зацікавилася громадська рада при Міністерстві екології. Представники громадських організацій вважають, що меморандум, підписаний з ЕПЛ, порушує норми чинного законодавства та має ознаки корупції. Саме тому вони просили Міністерство провести  розслідування щодо обставин його підписання посадовими особами Міністерства. Родзинкою цієї ситуації було те, що «Екологія-Право-Людина», як це скрізь презентує її керівник Олена Кравченко,  нібито складається з високопрофесійних юристів та екологів. Саме ці професійні юристи-екологи свідомо штовхнули Міністерство на порушення законодавства та принципів екологічної демократії. Таке порушення своїх «більш рівних прав» Олена  Кравченко пробачити не могла і тому, висловила публічно свою позицію, що громадські ради взагалі не потрібні як пережиток минулого, доручила своєму «відомому експерту»  П. Тестову як слід полити помиями в Інтернеті  членів громадської ради, які порушили питання меморандуму та звернулись до Міністерства з цього приводу –  Валерія Чорного, який на той час очолював антикорупційний комітет, та Світлану Берзіну, яка була заступником голови  громадської ради. І як не дивно, питання меморандуму кудись сплинуло з порядку денного громадської ради в новому складі, а Валерій Чорний розповів, що на усі звернення з проханням надати роз’яснення по суті цього цікавого документу, Міністерство так і не надало жодної відповіді. Зараз антикорупційний комітет громадської ради очолює представник «Автомайдану» Олександр Маріковській. Подивимось далі, як нові обличчя нової громадської ради з новими гаслами будуть насправді долати корупцію.

Колгосп тварин в екологічному русіАле якісь там меморандуми і громадська рада – це ще дрібниця. Олена  Кравченко замахнулася і на керівника держави – Президента Петра Порошенка. «Експерти» Кравченко, скоріше за все не за малі гроші, розробили законопроект по екологічній експертизі. Час підтискав, тому законопроект виявився сируватим,  недопрацьованим, та на думку представників бізнесу – корупційним. Проте, незважаючи на це, законопроект був запущений до Верховної Ради України.  На підписі Президент його заветував частково та відправив на доопрацювання. Ображена пані Олена, відстоюючи «більш рівні права», провела піар-конкурс, на якому Президента України було названо ледь не свинею…

Не так давно ЕПЛ отримала від фонду «Відродження» грант на лісоохоронну діяльність. Дійсно,  ліси в нашій державі знаходяться під загрозою знищення і ця тема дуже актуальна. Однак Олена Кравченко не організувала нічого реального: законодавчих змін, мораторіїв, тощо, окрім пари прес-конференцій для власного піару. Однак за Орвеллом, посідачі  «більш рівних прав» завжди насторожено приглядаються до більш успішних конкурентів. Всесвітній фонд дикої природи провів велику роботу, польові дослідження з виявлення в Карпатах пралісів. Частина цих пралісів вже була взята під охорону ЮНЕСКО, інша частина готується під номінацію. Така ефективність роботи іншої організації поставила під сумнів ефективність гранту фонду «Відродження», який получила ЕПЛ. Тому тут же з боку ЕПЛ, як Пилип з конопель, вистрибнув той самий «відомий експерт» П. Тєстов, розказуючи на право і на ліво, що праліси  в досліджуваному Ужанському національному парку  не є праліси.  Цікаво, що дослідження  колективу вчених та лісівників, які вже давно ведуть роботу з виділення пралісів, ставить невдаха-компьютерник – ключовий «екологічний експерт» ЕПЛ Тєстов. Може хтось  показати хоча б одну його кваліфікаційну роботу з цього питання?

Напевне Олена Кравченко, ніколи  не читала «Колгосп тварин» Дж. Орвелла, інакше вона б знала, чим для неї та її «експертів» може закінчитися відстоювання за всяку ціну своїх «більш рівних прав».

Марія Чепінога, журналіст


Если вы заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter

Читайте срочные новости в Telegram